Allmedica
Rozmaitości
Piątek, 28 kwietnia 2017 12:23

Ruszają rejsy wycieczkowe po Jeziorze Orawskim

Od 1 maja znów będzie można popływać po malowniczym Jeziorze Orawskim na pokładzie słowackiego statku turystycznego MP-ORAVA.
Rejs rozpoczyna się w małej zatoczce przed hotelem Goral. Statek okrąża najpierw Ptasi Ostrów – wyspę, w pobliżu której przebywa zwykle masę dzikiego ptactwa, po czym przybija do Slanickiego Ostrowu. Tutaj turyści mają okazję zwiedzić kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, zbudowany w latach 1766-1769, gdzie znajduje się obecnie ekspozycja orawskiej sztuki ludowej. Warto zwrócić także uwagę na stare, rozproszone między drzewami groby, pamiętające czasy jeszcze sprzed zalania tych obszarów w 1954 r. Następnie statek płynie przez sam środek jeziora aż do zapory, zawraca i przycumowuje w miejscu z którego wyruszył. W trakcie sezonu wypływa na jezioro pięć razy: o 9.30, 11.00, 13.00, 15.00 i 16.30. Cała wycieczka trwa około 1,5 godziny.

Od 15 maja do 15 września, po podobnej trasie, kursować będzie także drugi, nieco mniejszy statek OG-Slanica, czekający na turystów naprzeciwko hotelu Slanica w miejscowości Slanicka Osada.

ah/
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl