Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
23.07.2014 | Czytano: 140

40. Poroniańskie Lato. Wybrano najpiękniejszy warkocz (zdjęcia)

W Poroninie zakończyło się jubileuszowe, 40. Poroniańskie Lato. Podczas ostatniego dnia obchodów na plenerowej scenie wystąpiły zespoły regionalne z Polski, Ukrainy i Cypru, m.in „JUTRZENKA” z Bolesławca, „MIETNIOWIACY” z Wieliczki, „WESEŁKA” z Ukrainy i „REGLE” im. Jana Jędrola z Poronina.

Jednym z najważniejszych punktów programu był konkurs na najpiękniejszy warkocz. Zgłosiło się do niego aż 66 uczestniczek, z których najmłodsza miała 3, a najstarsza 35 lat.

Kandydatki oceniało jury, w skład którego weszli m.in. Stanisława Łukaszczyk – Prezes Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział Karpacko Małopolski z siedzibą w Poroninie, Robert Chowaniec – Prezes Związku Podhalan Oddział Poronin i Bronisław Stoch – Wójt Gminy Poronin.

W wyniku obrad Jury jednogłośnie stwierdziło, że:
1. Najpiękniejszy warkocz – nagroda Prezes Poroniańskiego Koła Twórców Ludowych miała Joanna Lichaj – Szaflary 118 cm.
2. Najdłuższy warkocz – nagroda Wójta Gminy Poronin miała Natalia Pilarska – Tarnowo 159 cm.
3. Wzorcowy góralski warkocz – nagroda Prezesa Związku Podhalan Oddział Poronin miała Katarzyna Pawlikowska – Stasikówka 103 cm.
4. Piękny warkocz i wdzięk przy prezentacji warkocza – nagroda Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie miała Magdalena Słodyczka – Ustup 99 cm.
5. Nagroda Specjalna od mierzacy* Warkoca Stanisława Łukaszczyk i Stanisława Ogórka otrzymała Agnieszka Babiarz - Bańska Niżna 126 cm.
6. Nagroda Specjalna od Marii Marusarz Twórcy Ludowego za Najpiękniejszy Góralski Warkocz dla dziewczyny z Podhala otrzymała Maria Frączysta – Zakopane 150 cm.
7. Nagroda Specjalna od Twórców Ludowych za Najpiękniejszy Warkocz dla dziewczyny z Polski otrzymała Eliza Jastrzębska z Warszawy 93 cm, Nelly Jagodda – Szpęgawa 112 cm oraz Anastazja Satoła z Krakowa 85cm.
8. Nagroda Specjalna dla Najmłodszej uczestniczki od Twórców Ludowych Stowarzyszenia Karpacko – Małopolskiego z siedzibą w Poroninie otrzymała Alicja Sieczka z Białego Dunajca 48cm i Martynka Słodyczka – Ustup 70 cm.

Oprac. rk-w/ zdjęcia Piotr Korczak

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl