Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
11.06.2024 | Czytano: 74

Niewielki dom parterowy – oszczędnie i szybko na swoim! (art. sponsorowany)

Jeśli nie wyobrażamy sobie codziennego wchodzenia po schodach, a dodatkowo nie mamy wielkich wymagań dotyczących przestrzeni, idealnym rozwiązaniem może być projekt domu parterowego o małej powierzchni użytkowej. Jakie są zalety takiego domu i dlaczego warto decydować się na małe parterówki? Istnieje kilka kluczowych powodów.

Dom przy Przyjemnej 19 bis – pow. użytkowa 80 m²
 

Wygoda i bezpieczeństwo – każdy znajdzie coś dla siebie. 

Projekty niewielkich domów parterowych są bardzo funkcjonalne. Co to oznacza? Dzięki brakowi schodów, są one komfortowe zarówno dla starszych osób, jak i dla domowników z trudnościami w poruszaniu się. Brak konieczności wspinania się po schodach to o wiele mniej codziennych utrudnień. Te domy są także bezpieczne dla rodzin z małymi dziećmi, dla których schody stanowią duże ryzyko. Maluchy, które dopiero raczkują lub uczą się chodzić, często próbują wspinać się na schody, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Małe projekty domów typu bungalow to zazwyczaj proste i kompaktowe budynki o mało skomplikowanej konstrukcji i regularnych kształtach. Mają przejrzysty podział na strefę dzienną, z otwartą kuchnią i salonem, oraz część nocną z sypialniami. W małych domach parterowych zazwyczaj znajdują się – oprócz otwartej przestrzeni dziennej – 2 lub 3 pomieszczenia, które mogą służyć jako sypialnie lub pokój do pracy. Projekty małych domów parterowych o najbardziej zoptymalizowanym i ergonomicznym wnętrzu oferują na tak niewielkiej powierzchni ponadto dwie łazienkę, toaletę oraz kotłownię najczęściej połączona z pralnią. To kompaktowe zagospodarowanie przestrzeni osiemdziesięciometrowego domu. Idealny projekt małego domu parterowego na tak ograniczonej powierzchni pozwala zaaranżować komfortową i funkcjonalną przestrzeń mieszkalną dla czteroosobowej rodziny. 

Dom przy Bukowej 44 – pow. użytkowa 85.08 m²
 

Ekonomicznie i ekspresowo! Projekty domów tanich w budowie. 

Małe domy parterowe mają jedną dużą zaletę – ich budowa jest szybka i relatywnie tania! Kosztują mniej, ponieważ nie wymagają budowy dodatkowej kondygnacji ani konieczności jej wykańczania. Szybkość budowy wynika z ich małej powierzchni oraz zwartej konstrukcji. Są to projekty domów o uproszczonych kształtach, najczęściej opartych na planie prostokąta, kwadratu, lub w kształcie litery L. Domy typu bungalow powstają szybko i za niewielkie pieniądze. Z tego powodu coraz częściej stawiają na nie inwestorzy, którzy cenią bardziej uroki niewielkiego domu, niż większe nawet mieszkanie w bloku.

Decydując się na małe domy parterowe, wybieramy szybki proces budowy i płynną realizację inwestycji. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na technologię murowaną, szkieletową, czy keramzytową, każda z tych metod zapewni nam szybkie zamieszkanie we własnym domu. Parterowe bungalowy o niewielkiej powierzchni użytkowej to wyjątkowo prosta i szybka metoda by zamieszkać we własnych czterech ścianach. To prosty sposób na realizację marzeń o przyjaznym miejscu, w którym nie musimy się martwić o bezpieczeństwo dzieci na schodach, ani o to, czy w podeszłym wieku damy radę wejść na piętro. Jeśli marzymy o szybkim i bezproblemowym zamieszkaniu „na swoim”, projekty małych domów parterowych to doskonałe rozwiązanie.
 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl