Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
30.05.2024 | Czytano: 224

Rajd Weteranów

Żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady OT wzięli udział w 5 Motocyklowym Rajdzie Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Rajd Weteranów
Rajd miał na celu odwiedzenie grobów kolegów, którzy odeszli na wieczną wartę oraz spotkanie z ich rodzinami. 

Dowódca Małopolskiej Brygady płk Marcin Siudziński dziękując uczestnikom za udział w rajdzie powiedział:  - „ Jeżeli my nie będziemy pamiętali o mogiłach naszych kolegów to może się okazać, że nikt oprócz rodzin nie będzie pamiętał…”  

Dzień Weterana to święto wszystkich żołnierzy oraz pracowników, którzy wypełniali swoje obowiązki służbowe poza granicami kraju z honorem i godnością. Święto jest wyrazem żołnierskiej pamięci i okazją do uhonorowania wysiłku żołnierzy i pracowników, którzy w trakcie pełnienia służby poza granicami państwa musieli dać z siebie bardzo wiele. To dzień oddania należnego Im „SZACUNKU I WSPARCIA”.

Od 1953 r. ponad 120 tysięcy żołnierzy i pracowników wojska wzięło udział w 92 misjach wojskowych i operacjach poza granicami państwa. Żołnierze pełnili i pełnią służbę oraz wykonują zadania polegające na utrzymaniu pokoju, stabilizacji sytuacji w wielu rejonach świata, a także zwalczania międzynarodowego terroryzmu. Byli i są ambasadorami Wojska Polskiego w społeczności międzynarodowej.  W 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy 61 weteranów w tym sześciu pracowników cywilnych biorą oni aktywny udział w szkoleniach jako instruktorzy z Mobilnych Zespołów Szkoleniowych.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl