Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
28.05.2024 | Czytano: 346

Milion nielegalnych papierosów

Tarnowscy policjanci zabezpieczyli ponad 1 milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Milion nielegalnych papierosów
Tarnowscy policjanci zabezpieczyli ponad 1 milion sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, co stanowi przestępstwo uszczuplenia tego podatku na kwotę ponad 1 372 381 złotych.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Tarnowa sfinalizowali trwającą kilka tygodni pracę operacyjną. W powiecie tarnowskim zatrzymali kierowcę dostawczego Volkswagena, który w przestrzeni ładunkowej posiadał sporą ilość papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, a jego samochód zabezpieczony na policyjnym parkingu. Kartony, pudełka i paczki papierosów przeliczono. 39-latek z Podkarpacia przewoził łącznie 1.021.580,00 sztuk papierosów, co daje ponad 51 tysięcy paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Urząd Celno-Skarbowy wyliczył straty w podatku akcyzowym na kwotę 1.372.381,00 złotych.

Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie w kierunku naruszenia artykułu 65 paragraf 1 kodeksu karno-skarbowego. Papierosy zostaną przekazane urzędowi skarbowemu celem zniszczenia z uwagi na orzeczony przepadek mienia. Mężczyzna będzie odpowiadał przed tarnowskim sądem z wolnej stopy.
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl