Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
20.05.2024 | Czytano: 423

Marsz Równości w Krakowie (video)

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Równości. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Aleksander Miszalski, który wraz z miejskimi urzędnikami szedł pod zorganizowanym przez nich szyldem „Kraków dla Równości”.

fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Jak napisał prezydent Krakowa w piśmie do organizatorów – Stowarzyszenia „Queerowy Maj”, prezydenckie poparcie w tym roku ma wyjątkową rangę, przede wszystkim z racji jubileuszu dwudziestolecia Marszu. Równocześnie jest to też dla niego szczególny moment osobisty, Marsz Równości 2024 jest bowiem pierwszym wydarzeniem, które zdecydował się objąć patronatem już w pierwszym dniu na stanowisku prezydenta Krakowa.

To symboliczne podkreślenie zaangażowania w budowanie Krakowa jako miasta wrażliwego i tolerancyjnego, otwartego, będącego domem dla wszystkich. Nie bez powodu Kraków ma w swoim herbie symbol otwartych bram. Równość, wolność, solidarność i szacunek dla inności, to wartości, którymi nasze miasto chce się wyróżniać.
 

 
Marsz Równości rozpoczął się o godz. 15.00 na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Krakowie na al. 3 Maja 1. Uczestnicy przeszli trasą: ul. Piłsudskiego, ul. Straszewskiego, ul. Podwale, ul. Szewska, Rynek Główny, ul. Grodzka, ul. św. Idziego, ul. św. Gertrudy, ul. Dominikańska, pl. Wszystkich Świętych, ul. Franciszkańska, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego. Marsz zakończył się na placu przed budynkiem MNK.

 
Źródło www.krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl