Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
18.05.2024 | Czytano: 156

Motocykliści pod kontrolą

Sezon motocyklowy w pełni, na drogach można spotkać coraz więcej kierujących tymi pojazdami. W trosce o ich bezpieczeństwo małopolscy policjanci ruchu drogowego realizują liczne działania nadzorczo-kontrolne oraz profilaktyczno-edukacyjne, mające na celu zmniejszenie liczby zdarzeń z ich udziałem.

fot. Michał Adamowski / zdjęcie ilustracyjne
fot. Michał Adamowski / zdjęcie ilustracyjne
Od początku roku, funkcjonariusze skontrolowali ponad 5200 motocyklistów, ujawniając prawie 1200 wykroczeń w ruchu drogowym. Działania te przeprowadzane są cyklicznie zwłaszcza w weekendy, gdy ruch kierujących motocyklami na drogach jest wzmożony.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 68 wypadków z udziałem motocyklistów, czyli o 34 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Zginęły trzy osoby a 66 zostałpo rannych. W tym samym czasie roku ubiegłego zanotowano jedną ofiarę śmiertelną, a ranne zostały 32 osoby.

Prowadzone policyjne działania mają na celu poprawić bezpieczeństwo kierujących motocyklami na drogach, których liczba z roku na rok jest coraz większa. Warto podkreślić, że w bieżącym roku, policjanci ruchu drogowego skontrolowali o ponad 2500 więcej motocyklistów niż w tym samym czasie roku ubiegłego. Działania kontrolno-nadzorcze uzupełniane są akcjami profilaktyczno-edukacyjnymi, które mają na celu głównie zwrócić uwagę kierującym jednośladami na zagrożenia związane z nieprawidłowym zachowaniem na drodze.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od zachowania poszczególnych uczestników ruchu drogowego.
Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze których nie zastąpią żadne, nawet najbardziej nasilone działania prezencyjne.
Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl