Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
16.05.2024 | Czytano: 318

Małopolscy Terytorialsi zapraszają na wakacje

W nadchodzące wakacje Małopolscy Terytorialsi przygotowali dwa terminy szkoleń podstawowych i wyrównawczych dla wszystkich, którzy podczas letniej przerwy w nauce i pracy chcą zdobyć nowe umiejętności i zostać żołnierzami 11 Małopolskiej Brygady OT. To będzie już 5 rok z projektem "Wakacje z WOT".

Małopolscy Terytorialsi zapraszają na wakacje
Zainicjowany w 2019 roku projekt Wakacje z WOT cieszy się nieustannym zainteresowaniem osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z wojskiem. W okresie od czerwca do września we wszystkich jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej organizowane są szkolenia podstawowe (czyli tzw. „szesnastki”) i wyrównawcze („ósemki”) dedykowane przede wszystkim uczniom, studentom, nauczycielom i wykładowcom, którzy w tym okresie mają przerwę w nauce. Z „wakacyjnych szkoleń” chętnie korzystają także inni ochotnicy, którzy czas letnich miesięcy chcą wykorzystać na zdobycie nowych umiejętności, poprawę swojej kondycji fizycznej, poznanie nowych znajomych i zostanie żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej.

Mieszkańcy Małopolski, którzy nigdy nie byli w wojsku, a chcą poznać podstawy wojskowego rzemiosła będą mogli odbyć szkolenie podstawowe w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w dwóch termiach: 21.06 do 06.07 lub 06.09 do 21.09.

 Z kolei dla żołnierzy rezerwy przygotowano szkolenie wyrównawcze w terminach: 21.06 - 28.06 lub 06.09 - 13.09.

Jak przygotować się na Wakacje z WOT?

  • Skontaktuj się z rekruterem 11 MBOT ze swojego powiatu – na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl Wyszukiwarka na stronie pozwoli na znalezienie numerów telefonów do żołnierzy, którzy udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące rekrutacji i szkoleń w WOT.
  • Przygotuj wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej i złóż w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU). Im wcześniej złożysz dokumenty, tym większa szansa, że dostaniesz się na wybrany przez ciebie termin.
  • Po przejściu procedury rekrutacyjnej oczekuj na wydanie karty powołania, na której znajdziesz informacje dotyczące daty, czasu i miejsca, w którym rozpoczniesz swoje szkolenie. Kartę powołania odbierzesz w swoim WCR.
11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty (w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej) oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.
 
 
Źródło mat. prasowe MBOT

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl