Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
21.04.2024 | Czytano: 264

Przysięgę złożyło blisko 60 małopolskich Terytorialsów

Do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączyło blisko 60 żołnierzy. Rekruci po 16 dniowym szkoleniu i egzaminie praktycznym złożyli uroczystą przysięgę na Rynku w Trzebini. Słowa roty przyjął Dowódca Małopolskich Terytorialsów płk Marcin Siudziński.

Przysięgę złożyło blisko 60 małopolskich Terytorialsów
Słowa przysięgi wojskowej będą dla Was od dziś najważniejszym drogowskazem. Wypowiadając je wzięliście na siebie zaszczytny obowiązek służby Ojczyźnie. Wojska Obrony Terytorialnej w sposób szczególny wiążą obowiązek żołnierski z własnym terytorium. Będziecie więc służyć waszej lokalnej społeczności, której w razie potrzeby, na każde wezwanie, będziecie nieść pomoc i wsparcie – powiedział Dowódca 11 MBOT płk Marcin Siudziński.

Coraz więcej żołnierzy spoza Małopolski decyduje się na służbę w naszej brygadzie. Oferujemy im pełny zakres szkoleń strzeleckich oraz taktykę na wysokim poziomie. Nasi instruktorzy to weterani misji zagranicznych, z doświadczeniem służby w jednostkach  powietrzno-desantowych i wojskach specjalnych - wylicza Oficer Prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Urzędem Miejskim w Trzebini. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa, a na przybyłych gości czekały: prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków oraz  tradycyjna wojskowa grochówka. Na przysiędze, zawsze mile widziane są dzieci. Dla nich żołnierze przygotowali strefę  edukacyjno-zabawową.

To już druga uroczysta przysięga małopolskich terytorialsów.

Osoby które chciałyby spróbować swoich sił w mundurze zapraszamy do kontaktu poprzez https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl