Środa, 22 maja | Imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy
16.04.2024 | Czytano: 280

Policyjny pościg z promilami w tle

Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę Alfa Romeo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas ucieczki mężczyzna doprowadził do kolizji z radiowozem.

Do darzenia doszło w niedzielę w miejscowości Barwałd Dolny. Policjanci ruchu drogowego pełniący tam służbę, zauważyli samochód marki Alfa Romeo, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 22 km/h. Kierowca ten na widok patrolu skręcił w jedną z bocznych ulic. Mundurowi pojechali za nim i próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Kierowca uciekał przez Barwałd Dolny, Wadowice i Tomice, gdzie policjanci Rewiru Dzielnicowych zastosowali blokadę przy użyciu oznakowanego radiowozu. Kierowca alfy doprowadził do zderzenia z blokującym mu drogę pojazdem i kontynuował ucieczkę przez Witanowice, Wyźrał, Tłuczań, Nowe Dwory, Brzeźnicę, Jaśkowice i Paszkówkę, gdzie mundurowi stracili go z oczu.

W trakcie pościgu dyżurny ustalił właściciela tego samochodu i skierował w jego miejsce zamieszkania patrol z kalwaryjskiego komisariatu. Policjanci na posesji zauważyli ścigany pojazd, a w budynku znajdował się  mężczyzna. To  43-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który przyznał się, że to on prowadził pojazd marki Alfa Romeo. 43-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,69 promila alkoholu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl