Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
13.04.2024 | Czytano: 296

6. Finał TAURON Hokej Ligi. Wysoka wygrana Unii (zdjęcia)

Na lodowisku w Oświęcimiu odbył się szósty mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Re-Plast Unia Oświęcim pewnie pokonała GKS Katowice 5:0. W serii do czterech zwycięstw jest 3-3. O tym, kto zostanie mistrzem Polski, rozstrzygnie niedzielny mecz w katowickiej Satelicie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30.

To był bardzo udany dzień dla gospodarzy. Początkowo na tafli toczyła się wyrównana walka, ale później dominowali hokeiści z Oświęcimia. Najpierw w 11. minucie kibiców uradował Sebastian Kowalówka. Miejscowi rozkręcali się, a katowiczanie łapali kary oraz grali całkiem inaczej niż w poprzednim starciu finałowym. Po drugiej tercji było już 3:0. Bramki zdobyli Andriy Denyskin oraz Kamil Sadłocha, który w piątek obchodził 25 urodziny. Sadłocha miał także udział w kolejnym trafieniu, dokładnie podał do Krystiana Dziubińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0. 

Goście nie zdołali ani razu zaskoczyć bramkarza Linusa Lundina. Sporo było w tym meczu przepychanek, twardych starć i bójek. W serii do czterech zwycięstw jest 3-3. O tytule zdecyduje siódme spotkanie. Niedzielne starcie w Katowicach rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowane w TVP Sport. 

6. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Kowalówka 11, Denyskin 26, Sadłocha 36, Dziubiński 52, Ackered 56

Stan rywalizacji: 3-3

Siódmy mecz finałowy
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30 

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl