Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
12.04.2024 | Czytano: 265

Przysięga Małopolskich Terytorialsów

W sobotę 20 kwietnia 2024 r. o godzinie 11:00 na rynku w Trzebini odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przysięga Małopolskich Terytorialsów
Przysięga wojskowa to akt ślubowania będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny i narodu polskiego.

Takie zobowiązanie w sobotę 20 kwietnia na trzebińskim rynku  podejmie blisko 60 żołnierzy-ochotników. Będzie to bardzo ważny czas zarówno dla składających przysięgę, jak i ich rodzin oraz najbliższych.

Uroczystość jest współorganizowana z Urzędem Miejskim w Trzebini. Oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Wojskowa, na przybyłych gości czekać będą atrakcje takie jak prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków, tradycyjna wojskowa grochówka oraz strefa edukacyjno-zabawowa dla dzieci. 

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” została sformowana w 2018 roku. Liczy ponad 2 200 żołnierzy i składa się z czterech batalionów lekkiej piechoty: w Krakowie-Rząsce, Oświęcimiu, Tarnowie i Limanowej oraz samodzielnych kompanii. Brygada utrzymuje w gotowości siły i środki w ramach Systemu Zarządzania Kryzysowego MON. Dowodzi nią płk Marcin Siudziński.
 
Chcesz dołączyć do Małopolskich Terytorialsów?
  • Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu: https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl 
  • Możesz także złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl