Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
12.04.2024 | Czytano: 196

Gravelowy wyścig w Dolinie Karpia

Już 20 kwietnia w Osieku koło Oświęcimia odbędzie się maraton rowerowy Gravel Karp Adventure, którego Partnerem Głównym jest Małopolska.

Trasa prowadzi po malowniczych terenach Doliny Karpia i pozwala dotrzeć w dzikie zakątki tej pięknej okolicy. Przebiega ona z dala od głównych ruchliwych dróg, prowadzi polnymi i szutrowymi drogami prowadzącymi między licznymi stawami i oczkami wodnymi, których tutaj jest mnóstwo.

Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: dłuższy, liczący około 160 km - Karp i krótszy około 80 km Karpik. Limit wjazdu na metę upływa o godz. 19:00. Każdy uczestnik na mecie otrzyma piękny pamiątkowy medal.

Bazą wyścigu jest doskonały Resort Molo w Osieku, tam też w godzinach od 8:30 do 11:00 uczestnicy startują na trasę, każdy otrzymuje plik gpx, po którym nawiguje swój przejazd, a rywalizacja śledzona jest na żywo dzięki osobistym nadajnikom GPS. Na Rynku w Zatorze - stolicy Doliny Karpia na uczestników czeka bogaty bufet, na którym nie zabraknie regionalnych przysmaków przygotowany przez Miasto Zator i Stowarzyszenie Doliny Karpia. Na mecie zawodnicy będą mogli skorzystać ze strefy odpoczynku zlokalizowanej w ogromnym namiocie, prysznicy, karcherów i zjeść pyszny Makaron Czaniecki. 

Uczestnicy otrzymają dostęp do zdjęć z trasy maratonu, które będą doskonałą pamiątką. Dla najszybszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody, które będą wręczone podczas dekoracji zaplanowaanej na godzinę 16:30.

Na Gravel Karp Adventure warto wybrać się rodzinami, aby spędzić sobotę aktywnie, dla dzieci organizator Tatra Cyling Events przygotował wiele atrakcji związanych z Akademią Bezpiecznej Jazdy na 2-kółkach, Na dzieci będą czekały warsztaty edukacyjne, które pomogą poszerzyć wiedzę z bezpieczeństwa rowerzystów jako uczestników ruchu, konkursy dla dzieci oraz zawody na rowerach o Puchar Wójta Gminy Osiek na terenie Resortu Molo dla dzieci w wieku od 6 lat do 15 lat z podziałem na 4 kategorie wiekowe i płeć.

Na najlepszych czekają trofea sportowe, a dla wszystkich uczestników wyścigów dziecięcych możliwość wygrania nagród w konkursie.

Na miejscu będzie można poszerzyć też swoją wiedzę także z tematyki bezpiecznej jazdy 4-kółkami a dzięki obecności członków Fundacji American Crazy Team zobaczyć z bliska legendarne samochody Ford Mustang.

Udział w Pikniku Rodzinnm i zawodach dla dzieci jest Bezpłatny.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl