Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
11.04.2024 | Czytano: 309

5. Finał TAURON Hokej Ligi. GieKSa blisko złota

W środę, 10 kwietnia w katowickiej Satelicie odbył się piąty mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Po twardej i zaciętej walce GKS Katowice pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 3:2 po dogrywce i prowadzi w serii do czterech zwycięstw też 3-2. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 20:30 na lodowisku w Oświęcimiu. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

Pierwszy gol w tym ciekawym spotkaniu padł po tym, jak gospodarze wykorzystali grę w przewadze. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym katowiczanie wepchnęli krążek do bramki, a autorem tego ważnego trafienia był Joona Monto, który strzelił ósmego gola w fazie play-off. Od pierwszych minut miejscowi wygrywali wznowienia oraz oddawali więcej strzałów. W drugiej tercji bardzo aktywny był m.in. Mateusz Bepierszcz, ale nie zdołał pokonać Linusa Lundina, który znowu miał sporo pracy. W trzeciej klasę pokazał Krystian Dziubiński, który po indywidualnej akcji, zaskoczył bramkarza Johna Murray'a. Katowiczanie znowu jednak wyszli na prowadzenie, po tym jak Aleksi Varttinen trafił w okienko. Unia odpowiedziała golem Marka Kaleinikovasa. Po 60 minutach było 2:2 i po raz trzeci z rzędu w trwających finałach o wyniku meczu zdecydowała dogrywka. Złotego gola strzelił Sam Marklund, który bardzo mocno ucieszył kolegów z drużyny oraz kibiców katowickiej drużyny. 

W rywalizacji do czterech zwycięstw Ślązacy prowadzą 3-2. Jeśli wygrają w piątek w Oświęcimiu, zdobędą trzeci tytuł mistrzowski z rzędu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowane w TVP Sport. 


5. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 3:2 w dogrywce (1:0, 0:0, 1:2, d. 1:0)
Monto 17, Varttinen 54, Marklund 79 – Dziubiński 47, Kaleinikovas 56
Stan rywalizacji: 3-2

Szósty mecz finałowy 
Piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30 
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 

Ewentualnie 
Siódmy mecz finałowy
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30 
GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl