Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
14.04.2024 | Czytano: 54

Złote Kierpce

W dniach 13-14 kwietnia w Zakopiańskim Centrum Kultury przy ul. Kasprusie 35A odbędzie się XV Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”

Już po raz piętnasty na zakopiańskiej scenie swoje umiejętności zaprezentują regionalne zespoły dziecięce i młodzieżowe. Z roku na rok festiwal gromadzi coraz więcej uzdolnionych młodych ludzi, którzy chcą podzielić się swoim talentem oraz pokazać miłość i przywiązanie do góralskiej tradycji. Na zakończenie drugiego dnia na festiwalowej scenie nastąpi rozdanie nagród połączone z występem zespołu góralskiego „Zyngierki” z Maruszyny oraz zostanie rozstrzygnięty Konkurs plastyczny "Moje kierpce podrygujom". Organizatorem Festiwalu jest Miasto Zakopane.

Festiwal ma charakter przeglądu konkursowego i stanowi eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, do którego zakwalifikowane zostają najlepsze zespoły prezentujące folklor górali podhalańskich wyłonione przez jury.

Laureaci wystąpią również na 55.  Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem podczas Koncertu Mali Górale.

Z okazji Jubileuszu po raz pierwszy zorganizowany zostanie konkurs plastyczny „Moje kierpce podrygujom” skierowany do dzieci przedszkolnych w wieku od 3 do 6 lat. Motywem przewodnim będzie tradycyjny folklor, zwyczaje i tradycje Górali Podhalańskich. Uczestnicy będą mogli podziwiać swoje prace podczas wystawy, wyeksponowanej w Zakopiańskim Centrum Edukacji.

Więcej szczegółów na stronie: www.zakopane.festiwale.pl/festiwal-zlote-kierpce

Organizator: Miasto Zakopane
Partnerzy: Zakopiańskie Centrum  Kultury, Powiat Tatrzański, Związek Podhalan o. Zakopane, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Tatry S.A., Termy Zakopiańskie, Bachledka Ski & Sun.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl