Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
09.04.2024 | Czytano: 267

5. Finał TAURON Hokej Ligi. W środę mecz w Satelicie

W środę, 10 kwietnia w katowickiej Satelicie odbędzie się piąty mecz finałowy TAURON Hokej Ligi GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim. W ostatnim starciu padło aż trzynaście bramek, a w serii do czterech zwycięstw jest 2-2. Spodziewamy się ponownie wielkich emocji. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie transmitowany w TVP Sport.

Finał sezonu 2023/24 różni się od ostatnich decydujących potyczek. W poprzednim sezonie GKS Katowice wygrał z GKS Tychy w serii 4-0 i już pod koniec marca świętował mistrzostwo kraju. W sezonie 2021/22 katowiczanie też wygrali w czterech spotkaniach. Ich rywalem była Re-Plast Unia Oświęcim a 8 kwietnia zapewnili sobie złoto. 

W trwających rozgrywkach TAURON Hokej Ligi Unia jest lepiej dysponowana. W ostatnim finałowym spotkaniu świetnie spisywali się Finowie. Po emocjonującym starciu drużyna z Oświęcimia wygrała 7:6 w dogrywce. Dwie kluczowe bramki zdobył Ville Heikkinen, który plasuje się obecnie na drugim miejscu w klasyfikacji kanadyjskiej play-offów. Napastnik strzelił 6 goli i zaliczył 9 asyst. Wyprzeda go jedynie Grzegorz Pasiut, który ma o jedną asystę więcej. 

5. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

Środa, 10 kwietnia, godz. 18:30 

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 

Stan rywalizacji: 2-2


Szósty mecz finałowy 

Piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30 

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 

Ewentualnie

Siódmy mecz finałowy

Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30 

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl