Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
07.04.2024 | Czytano: 145

3. Finał TAURON Hokej Ligi. Mistrz Polski prowadzi w serii

W sobotę, 6 kwietnia odbył się trzeci mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Na lodowisku w Oświęcimiu po bardzo ciekawym meczu GKS Katowice wygrał z Re-Plast Unią Oświęcim 3:2 i prowadzi w serii 2-1. Kolejne spotkanie w niedzielę o godz. 20:30.

Przed sobotnim starciem hokeiści GKS Katowice zaznaczali, że z optymizmem jadą do pobliskiego Oświęcimia, bo pewnie wygrali drugi mecz finałowy, a wcześniej wygrywali na terenie rywala zarówno w sezonie zasadniczym, jak i w poprzednich sezonach w fazie play-off. I po sobotnim spotkaniu znowu mieli powody do radości. 

Rozpoczęli z animuszem, bo już w 5. minucie Sam Marklund zdobył bramkę. Unia szybko jednak odpowiedziała, bo w 6. min Jan Sołtys, który bardzo dobrze spisuje się w starciach finałowych, uradował tysiące miejscowych kibiców. W 14. min na lodowisku w Oświęcimiu było jeszcze głośniej, bo na prowadzenie zespół wyprowadził Erik Ahopelto, ale w 17. min goście odpowiedzieli bramką reprezentanta Polski Mateusza Michalskiego. Po pierwszej tercji było 2:2. W następnych dwóch gole nie padły, a głównymi bohaterami byli bramkarze obu ekip, czyli Linus Lundin i John Murray. W dogrywce w 64. minucie Bartosz Fraszko wykorzystał błąd w obronie Unii i strzelił złotego gola. 3. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 2:3 po dogrywce (2:2, 0:0, 0:0, d. 0:1)
Sołtys 6, Ahopelto 14 - Marklund 5, Michalski 17, Fraszko 64

Stan rywalizacji: 1-2 


Czwarty mecz finałowy 

Niedziela, 7 kwietnia, godz. 20:30
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 


Piąty mecz finałowy 

Środa, 10 kwietnia, godz. 18:30 
GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 


Ewentualnie, szósty mecz finałowy 
Piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30 
Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 

Ewentualnie, siódmy mecz finałowy
Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30 
GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl