Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
04.04.2024 | Czytano: 206

Przebywali w Polsce nielegalnie

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Krakowie-Balicach oraz Krakowie w środę 3 kwietnia zatrzymali obywatela Meksyku oraz ujawnili obywatela Gruzji. Obaj mężczyźni od ponad 2,5 roku przebywali w Polsce nielegalnie.

Wczoraj do odprawy paszportowej na krakowskim lotnisku zgłosił się 41-letni obywatel Meksyku. Cudzoziemiec chciał lecieć do Stambułu. W trakcie kontroli, funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach stwierdzili, że cudzoziemiec od 960 dni przebywa w Polsce nielegalnie. Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wszczął postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania obcokrajowca do powrotu. Wobec mężczyzny zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Meksykaninowi zezwolono na opuszczenie terytorium RP - udał się samolotem rejsowym do Turcji.

Natomiast strażnicy graniczni Placówki Straży Granicznej w Krakowie - również w środę - w wyniku przeprowadzonej kontroli legalności pobytu, ujawnili obywatela Gruzji. Mężczyzna w wieku 29 lat figurował w bazach danych, jako osoba podlegająca zatrzymaniu, na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego. Na cudzoziemcu ciążyła kara zastępcza 124 dni pozbawienia wolności, za nieuiszczoną  karę grzywny w wysokości 2 480 zł. Gruzin wpłacił na konto Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze kwotę zasądzonej kary, w związku z powyższym odstąpiono od osadzenia go w zakładzie karnym.

Jednak to nie był koniec problemów cudzoziemca, gdyż w wyniku analizy dokumentów okazało się obywatel Gruzji przebywał na terytorium RP nielegalnie od 977 dni. W związku z tym Komendant Placówki SG w Krakowie wszczął postępowanie a następnie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i strefy Schengen przez okres 6 miesięcy.
Źródło Straż Graniczna

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl