Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
25.03.2024 | Czytano: 380

Unia w drodze po mistrzowski tytuł (zdjęcia)

4 tysiące kibiców biało-niebieskiej drużyny wypełniło wczoraj po brzegi oświęcimskie lodowisko. W piątym meczu półfinału playoff mogło zapaść rozstrzygnięcie, i zapadło! Unia awansowała do finału.

fot. Jarosław Fiedor
To pierwszy raz od dwóch dekad, gdy hokeiści Unii Oświęcim pokonali zespół z Tych w walce o finał. Do wczorajszego meczu Unia przystępowała w dość komfortowej sytuacji z 3 zwycięstwami w dotychczasowych meczach do awanu potrzebowała tylko jednego zwyciętswa. Triumfujący dotąd jedynie jeden raz GKS Tychy walczył o przetrwanie, widać to było szczególnie w końcowce meczu.

Przy stanie 2 do 1 dla gospodarzy w ostatnich minutach meczu trener GKS Tychy postawił wszystko na jedną kartę, jednak manewry z wycowywaniem bramkarza dały niesionym euforią kibiców Unitom dwa kolejne gole zdobyte do pustej bramki.

Mecz zakończył się wynikiem 4:1. Re-Plast Unia Oświęcim awansowała do finału w którym już 2 kwietnia rozpocznie walkę o tytuł Mistrza Polski, na który w oświęcimiu czekają od równo 20 lat!Zdj. Jarosław Fiedor 


 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl