Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
21.03.2024 | Czytano: 151

3. Półfinał TAURON Hokej Ligi: Stawka jeszcze większa

W czwartek, 21 marca odbędą się trzecie mecze półfinałowe TAURON Hokej Ligi. W środę ogłoszono, że zwycięzca rozgrywek wystąpi w hokejowej Champions League w edycji 2024/25. Polska drużyna powraca do elitarnego grona po rocznej przerwie. W czwartkowych starciach JKH podejmie GKS Katowice, a GKS Tychy Unię. W seriach do czterech zwycięstw jest 1-1.

W sezonie 2022/23 w Lidze Mistrzów nasze rozgrywki reprezentowały z dobrym skutkiem mistrz Polski GKS Katowice i Comarch Cracovia, który rok wcześniej wywalczyła Puchar Kontynentalny i w nagrodę dostała się do LM. Katowiczanie w swojej grupie zajęli czwarte miejsce, wygrywając m.in. ze szwajcarskim ZSC Lions w dogrywce i nieznacznie przegrywając 4:5 ze szwedzkim Rogle, triumfatorem LM w 2022 roku. Pasy uplasowały się w swojej grupie na 3. miejscu, odnosząc dwa zwycięstwa, z Villach SV i Färjestad BK. 

W edycji 2023/24 zmieniono format rozgrywek i nie znalazło się miejsce dla polskiej drużyny. W sezonie 2024/25 zdecydowano, że poza drużynami z ligi szwajcarskiej, czeskiej, niemieckiej, fińskiej, szwedzkiej, austriackiej ICE Hockey do rywalizacji w elitarnych europejskich rozgrywkach klubowych zostaną zaproszeni mistrzowie ligi polskiej, duńskiej, francuskiej, norweskiej i EIHL z Wielkiej Brytanii. 

Jak informują organizatorzy Hokejowej Ligi Mistrzów decyzję podjęto po dokładnym rozważeniu kilku kryteriów, takich jak konkurencyjność sportowa, struktura zarządzania, infrastruktura i frekwencja. Ponieważ reprezentanci Słowacji przez ostatnie trzy sezony z rzędu nie odnosili sukcesów sportowych w rozgrywkach CHL, liga CHL doszła do wniosku, że sprawiedliwa jest rotacja i umożliwienie Polsce ponownego sprawdzenia się na europejskiej arenie. 

W przyszłej edycji europejskich pucharów zagrają dwie polskie drużyny. W Lidze Mistrzów Mistrz Polski, a w Pucharze Kontynentalnym zwycięzca sezonu zasadniczego. Jeśli GKS Katowice, który wygrał sezon zasadniczy, sięgnie po złote medale w TAURON Hokej Lidze, w Pucharze Kontynentalnym zagra wicemistrz Polski. 

HARMONOGRAM MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH TAURON HOKEJ LIGI 

Czwartek, 21 marca

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 1-1

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 1-1

Piątek, 22 marca

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice, godz. 18:00

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:00


Niedziela, 24 marca 

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 


Ewentualnie mecze 26, 28 marca
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl