Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
14.03.2024 | Czytano: 300

"Biustowniczki” w Krakowie

W Dzień Kobiet wystartowała kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji profilaktycznej dla pań, realizowanej przez Fundację Kapitan Światełko.

W Krakowie „Biustowniczki” uruchomią swoje mobilne gabinety w Galerii Bronowice. 15 i 16 marca kobiety między 18. a 35. rokiem życia skorzystają tu z bezpłatnych badań USG piersi oraz dowiedzą się więcej na temat samobadania. Zapisy NIE są wymagane.

Rak piersi jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów u pań. Tylko w Polsce każdego roku diagnozę tę słyszy ponad 1000 młodych kobiet. Wczesne wykrycie choroby pozwala na szybkie podjęcie leczenia oraz daje szansę na całkowite wyleczenie.  O kluczowej roli profilaktyki, w Galerii Bronowice, przypominać będą „Biustowniczki”. W ramach kampanii uruchomione zostaną 2 mobilne gabinety, gdzie realizowane będzie zupełnie darmowe USG piersi. W badaniach mogą wziąć udział panie w wieku 18-35 lat. Dla pełnego komfortu pacjentek, badania wykonają lekarze-kobiety. Podczas wydarzenia zaplanowano również lekcje samobadania piersi.

Kampania „Biustowniczki” orgaznizowana jest przez Fundację Kapitan Światełko. Ambasadorkami są: Aga Szuścik, Agnieszka Golda, Kasia Węsierska, Nadia Długosz, Karolina Leśniak i Marta Cegłowska. Przypomnijmy, że Fundacja Kapitan Światełko jest także organizatorem akcji „Mosznowładcy”, w której od kilku lat uczestniczy Galeria Bronowice. W listopadzie 2023 roku w centrum handlowym, w ciągu zaledwie jednego dnia, udało się przebadać ponad 700 mężczyzn. Był to rekord frekwencyjny jubileuszowej 10. edycji wydarzenia.

W Krakowie bezpłatne badania profilaktyczne, realizowane w ramach akcji „Biustowniczki”, odbędą się 15 i 16 marca, w godz. 10:00-20:00, w Galerii Bronowice.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl