Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
13.03.2024 | Czytano: 357

Klucze zdrowia - profilaktyka w MCM

Mościckie Centrum Medyczne to nie tylko placówka diagnostyczna i terapeutyczna, ale także mocny gracz w dziedzinie promocji zdrowia i profilaktyki chorób. Od lat spółka angażuje się w różnorodne inicjatywy, mające na celu edukację miejscowej społeczności i zapobieganie rozwojowi wielu schorzeń.

Klucze zdrowia - profilaktyka w MCM
W sumie w ciągu minionych siedmiu lat Mościckie Centrum Medyczne brało udział w 110 przedsięwzięciach, dotyczących tej problematyki. Często realizowane one były we współpracy z miejscowym samorządem. Ich liczba systematycznie rośnie, od roku 2017 kiedy było ich 9, do ubiegłego roku kiedy zorganizowano w sumie 21 akcji, wydarzeń i programów, które miały na celu badania i podniesienie świadomości zdrowotnej mieszkańców. - Tego rodzaju aktywność przyczynia się do poprawy zdrowia mieszkańców, ale także buduje świadomość społeczną na temat znaczenia profilaktyki zdrowotnej. Chcemy, by Mościckie Centrum Medyczne było partnerem w zapewnieniu pacjentom lepszej jakości życia społeczności lokalnej – tłumaczy prezes Mościckiego Centrum medycznego Jan Musiał

W roku 2022 działań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia było 15. Takie akcje jak Biały Tydzień, spotkania edukacyjne z dietetykiem dla uczniów okolicznych szkół czy realizacja "Profilaktyki nowotworów wątroby" oraz "Profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca" stanowiły jedynie wierzchołek góry lodowej.  Najbardziej owocny był rok ubiegły. Warsztaty edukacyjne z fizjoterapeutą, spotkania z pielęgniarką na temat pierwszej pomocy oraz cykl edukacyjnych spotkań pod nazwą "Z Dziennika profilaktyka" były kolejnymi krokami w kierunku promocji zdrowia. Warto też odnotować udział placówki w programach, dotyczących szczepień ochronnych oraz aktywne zaangażowanie w profilaktykę nowotworów.

Pierwsze miesiące roku 2024 pokazały kontynuację tej aktywności. Mościckie Centrum Medyczne nadal realizuje programy skierowane na profilaktykę chorób układu krążenia, wczesne wykrywanie raka piersi czy też raka szyjki macicy. Nadal prowadzone są szczepienia przeciwko HPV oraz Covid-19. Jest to niezwykle istotne w okresie po pandemii oraz w zapobieganiu chorobom, przenoszonym drogą płciową. Sukcesem cieszyła się ostatnia akcja  "Profilaktyka w Dzień Kobiet". To znak, że Mościckie Centrum Medyczne nie tylko reaguje na istniejące zagrożenia, ale także aktywnie buduje działania, dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności.

 
Źródło mat. nadesłany

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl