Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
12.03.2024 | Czytano: 433

Pseudokibic zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami

W ramach działań policji „zero tolerancji” dla pseudokibiców, zatrzymano 31-letniego pseudokibica jednego z krakowskich klubów piłkarskich. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Pseudokibic zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dnia 4 marca, zatrzymali 31-latka po przeszukania jego mieszkania. Funkcjonariusze Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców wspólnie z oddziałem z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową otrzymali informacje o mężczyźnie, który na terenie dzielnicy Podgórze należy do środowiska pseudokibiców i zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Krakowa. 

W godzinach popołudniowych policjanci zauważyli pojazd marki opel, którym poruszał się podejrzany oraz zatrzymali go do kontroli na terenie pętli autobusowej Podgórze. W czasie kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo oraz posiadał przy sobie kopertę ze znaczna suma pieniędzyi obcej waluty, nie był również w stanie wyjaśnij policji skąd je ma. Policjanci udali się więc do jego miejsce zamieszkania, gdzie po przeszukaniu mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kilogramów mefedronu, ecstasy i marihuany. 

Mieszkaniec Krakowa usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz przygotowanie do wprowadzenia ich do obrotu. Dnia 6 marca, na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Opracowanie: Weronika Karnafel
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl