Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
10.03.2024 | Czytano: 170

TAURON Liga Hokeja Kobiet: Polonia pokonała Kojotki

W sobotę, 9 marca odbył się pierwszy mecz finałowy TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Na lodowisku Jantor, Kojotki Naprzód Janów wspierały setki kibiców. Miejscowe doznały jednak pierwszej porażki w tym sezonie, przegrywając z Polonią Bytom 1:3. Rywalizacja o złoty medal toczy się do dwóch wygranych spotkań. Rewanż w sobotę, 16 marca w Bytomiu.

W sezonie zasadniczym Kojotki wygrały wszystkie osiemnaście meczów, a w play-offach dorzuciły cztery kolejne zwycięstwa, eliminując najpierw Podhale Nowy Targ, a później Stoczniowca Gdańsk. Do sobotniego spotkania finałowego przystąpiły jako niepokonany zespół w tym sezonie. Trafiły jednak na bardzo mocną drużynę, czyli Polonię Bytom, która regularnie zdobywa mistrzostwo Polski i walczy w tym sezonie o trzynastą gwiazdkę. 

Po pierwszej tercji było 2:0 dla przyjezdnych. Obydwie bramki zdobyła Karolina Późniewska. W drugiej tercji w 34. minucie liderka Kojotek Kamila Wieczorek strzeliła gola. To mocno uradowało kibiców, którzy przez cały mecz wspierali drużynę. Bytomianki jednak zdobyły kolejną bramkę – w 48. min Alicja Wcisło ustaliła wynik spotkania. 

Rewanż w sobotę, 16 marca na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19. Walka o złoto toczy się do dwóch wygranych spotkań. 

W sobotę odbył się też mecz o brąz. UKHK Unia Oświęcim przegrała ze Stoczniowcem Gdańsk 1:6. Rewanż w sobotę na lodowisku w Gdańsku. 

Pierwszy mecz finałowy TAURON Ligi Hokeja Kobiet 

Kojotki Naprzód Janów – BS Polonia Bytom 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Wieczorek 34 - Późniewska 8, 14, Wcisło 48

Mecz o trzecie miejsce 
UKHK Unia Oświęcim – Stoczniowiec Gdańsk 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)
Zaborska 25 - Korkuz 12, Goniszewska 21, Kasprzycka 26, Goniszewska 38, Kamińska 40, Kasprzycka 60 

Rewanżowe mecze

Sobota, 16 marca

Finał

BS Polonia Bytom – Kojotki Naprzód Janów, godz. 19:00

Mecz o trzecie miejsce

Stoczniowiec Gdańsk – Unia Oświęcim, godz. 17:00
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl