Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
08.03.2024 | Czytano: 204

Wiersze, proza i poezja śpiewana

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył dziś nagrody laureatom eliminacji powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Bursie Szkolnej w Starym Sączu. Towarzyszyła mu sekretarz Powiatu Justyna Tokarczyk. Obecna też była dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek.

Wiersze, proza i poezja śpiewana
W konkursie wzięło udział 15 osób. W turnieju recytatorskim młodzieży szkół ponadpodstawowych  pierwsze miejsce wywalczyła Klara Słowik (LO w Starym Sączu). Drugie miejsce przypadło w udziale Reginie Tomaszek (ZS w Łącku), a trzecie zdobyła Patrycja Szczepaniak (LO w Starym Sączu). Wyróżnienia przyznano Oliwii Orłowskiej (LO Stary Sącz), Martynce Chryczyk (Bursa Szkolna) i Magdalenie Piksie (ZS w Łącku).

W turnieju recytatorskim dorosłych pierwsze miejsce zdobył Stanisław Apostoł (Oddział Tatrzański PTTK), a w turnieju poezji śpiewanej najwyższą notę uzyskała Emilia Guzik (ZSP Krynica-Zdrój).

Zwycięzcy turnieju zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych, które odbędą się 9 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Dostarczyliście nam niezwykłych wzruszeń. Obejrzeliśmy wiele porywających występów i miło było patrzyć na wasze interpretacje wierszy i fragmentów prozy wybitnych poetów i pisarzy. Zwycięzcom życzę sukcesów na eliminacjach rejonowych konkursu.

Prezentacje konkursowe oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Irena Pławiak – poetka, Monika Rębilas – muzyk, instruktor śpiewu i Janusz Michalik – aktor i reżyser.

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl