Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
06.03.2024 | Czytano: 161

Tarnowskie EKOworeczki z okazji rocznicy urodzin miasta

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie organizują ekologiczną akcje z okazji 694 rocznicy urodzin miasta Tarnów.

Już jutro, 7 marca, uczniowie tarnowskiego „Szczepanika” w trzech różnych lokalizacjach i mieście rozdają mieszkańcom ekologiczne woreczki, które uszyli własnoręcznie. Szkoła prowadziła specjalne zbiórki, aby zebrać potrzebne do akcji materiały, niepotrzebne mieszkańcom miasta firanki posłużyły jako materiał do uszycia ekologicznych woreczków. Uczniowie stworzyli ich 1330 sztuk, co ma symbolizować rok, w którym Tarnów otrzymał od króla Władysława Łokietka, lokacje. Rozdawane mieszkańcom woreczki są w stanie pomieścić około 3 kilogramy owoców lub warzyw, a każdy z nich wygląda niepowtarzalnie. W rozdaniu ich pomogą uczniom, wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy zajmą się tym w jednej z trzech lokalizacji, na ulicy Piekarskiej. 

HARMONOGRAM: 

8:00-10:00 – tarnowski Burek, 

10:00-15:00 – kawiarnia Lawenlove oraz Galeria Aniołowo przy ulicy Piekarskiej, 

12:30-14:00 – Rynek, ulice Wałowa i ulica Krakowska oraz zakątek Spycymira, 


„Worki Sztuki”, bo tak nazwano projekt uczniów, zdobył również nagrodę za najlepsza eko inicjatywę w małopolskim plebiscycie Eko Hero w 2023 rok za promocje ograniczenia zużycia plastiku i zwiększanie popularności recyklingu w sposób kreatywny. Patronem kampanii został sam prezydent miasta Tarnów, Roman Ciepiela. 

Opracowanie: Weronika Karnafel 
Źródło www.tarnow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl