Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
05.03.2024 | Czytano: 750

Samochód dosłownie wbił się w drzewo (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w miejscowości Kąśna Górna, doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniosło trzech mężczyzn w wieku od 32 do 39 lat.

W okolicach godziny 18 do tarnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące podejrzenia stanu nietrzeźwości u kierowcy poruszającego się drogą powiatową w jednej z miejscowości w gminy Ciężkowice, powiatu tarnowskiego. Kierowca czerwonego Fiata Punto został zauważony przez patrol policji, lecz samochód poruszał się w przeciwnym kierunku, policja usiłowała zatrzymać go poprzez użycie sygnałów dźwiękowych i świetlnych, jednak pojazd odjechał w kierunku Ciężkowic. Policjanci zawrócili i podążyli za kierowcą, tracąc go z pola widzenia. Po kilkuset metrach zauważyli tylne światła samochodu, który wbity był w przydrożne drzewo. Załoga radiowozu jak najszybciej przystąpiła do pomocy poszkodowanym, jednak nie byli w stanie wydostać ich z zakleszczonego pojazdu. Pojazd zaczął również płonąć, do jego gaszenia poza policją ruszyli przejeżdzający obok kierowcy, którzy z użyciem łomów próbowali wydostać mężczyzn z pojazdu. 

Na miejsce wypadku zaczęły docierać kolejne służby ratownicze, karetki oraz zastępy ochotnicznych straży pożarnych, którzy z użyciem specjalistycznego sprzętu wydostały mężczyzn z pojazdu, zadysponowano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do tarnowskiego szpitala jednego z poszkodowanych. Mimo starań tarnowskich lekarzy, mężczyzny nie udało się uratować. Dwóch pozostałych uczestników wypadku, poniosło śmierć na miejscu zdarzenia. 

Policja ustaliła dane mężczyzn, byli to trzej mieszkańcy powiatu tarnowskiego w wieku 32, 34 i 39 lat. Ze względu na śmiertelny skutek wypadku, prowadzone były prace dochodzeniowe pod nadzorem tarnowskiego prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, stało się to na łuku drogi, która w tamtym momencie była mocno wilogtna przez padający deszcz. Na pare godzin zablokowana została również droga w strone miejscowości Jastrzębia, ruch wzniowiono w okolicach północy. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzone będzie z pomocą odpowiednich biegłych przez Komendę Miejską Policji w Tarnowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. 

wk/
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl