Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
11.02.2024 | Czytano: 511

Ferie z małopolskimi Terytorialsami (zdjęcia)

W sobotę 10 lutego 200 kandydatów zgłosiło się do służby w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a wśród nich: studenci, uczniowie szkół średnich i nauczyciele.

Aż 200 wcielonych rekrutów rozpoczęło szkolenie wojskowe, które przygotuje kandydatów do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. W tegorocznym szkoleniu w ramach „Ferii z WOT” uczestniczy 16% kobiet.

Plan zajęć zakłada ćwiczenia z taktyki, obsługi i strzelania z broni, musztry oraz podstaw medycyny pola walki. - Zakładanie opaski uściskowej tzw. stazy i skuteczne korzystanie z profesjonalnych opatrunków, to jeden z głównych bloków tematycznych, które muszą opanować przyszli żołnierze – przekonuje Oficer Prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.

Szkolenia organizowane są na Garnizonowych Ośrodkach Szkoleniowych między innymi „Pasternik” oraz Pustyni Błędowskiej.

Część wcielonych kandydatów zapytanych o powody przystąpienia do szkolenia, mówi o kontynuacji rodzinnej tradycji służby i chęci przeżycia przygody oraz przygotowania się do ewentualnej sytuacji kryzysowej.  – 11 Małopolska Brygada Obrony terytorialnej jest formacją, która kontynuuje polskie tradycje niepodległościowe i służy lokalnej społeczności. Dlatego każdy ochotnik, który chce zrealizować marzenia i służyć ojczyźnie znajdzie u nas miejsce – zapewnia kpt. Adam Trębacz.

Szkolenie zakończy się pętlą taktyczną czyli egzaminem z użyciem materiałów pozoracji pola walki. Po ukończonym egzaminie przystąpią do uroczystej przysięgi, która odbędzie się 25 lutego o godz. 11.00 na Rynku w Myślenicach.
 

Osoby, które chciałyby dołączyć do Małopolskich Terytorialsów zapraszamy do kontaktu z rekruterami poprzez https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/  lub z najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU).

 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl