Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
06.02.2024 | Czytano: 212

Narciarstwo w Zakopanem

W piątek, 9 lutego, o godzinie 16:00 w ramach Ferii z Kulturą w Muzeum Tatrzańskim, odbędzie się kolejne spotkanie górskie „Narciarstwo w Zakopanem”. Będzie to multimedialna opowieść Wojciecha Szatkowskiego o świecie polskich nart.

Fot. Zofia Stopka-Olesiak, zawodniczka SN PTT, uczestniczka FIS 1929, 1939, w biegu, zdjęcie ze zbiorów rodziny.
Rozpoczniemy ją od czasów pionierskich dla zakopiańskiego narciarstwa. Potem przeniesiemy się w lata 20., pierwszych zawodów i startu zakopiańskich narciarzy na I zimowych igrzyskach w Chamonix (1924). Nasze spotkanie zakończy się opowieścią o współczesnym narciarstwie, zawodach pucharu świata w skokach narciarskich i sukcesach Adama Małysza i Kamila Stocha. 

Opowieść o narciarzach z Zakopanego, od czasów pionierskich prób, po sukcesy Kamila Stocha i innych słynnych zawodników z „zimowej stolicy Polski” odbędzie się w Gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego, ul. Krupówki 10, Zakopane

Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki mistrzów nart, takich jak: Stanisław Marusarz, Bronek Czech, Franciszek Gąsienica-Groń, Wojciech Fortuna, Józef Łuszczek, Andrzej Bachleda-Curuś, Kamil Stoch.

 
Źródło mat. prasowe Muzeum Tatrzańskiego

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl