Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
06.02.2024 | Czytano: 125

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

W sobotę, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", policjanci z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Limanowej spotkali się z dziećmi i młodzieżą na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej.

Policyjni profilaktycy z limanowskiej komendy podczas sobotniej akcji przypomnieli najważniejsze zasady panujące na stokach narciarskich - wszystko to w związku z trwającą ogólnopolską akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory.

Głównym celem prowadzonych przez mundurowych policjantów działań, było promowanie bezpiecznych postaw wśród narciarzy i snowboardzistów, a także bezpieczne zachowanie podczas zabaw zimowych. Poprzez zabawę policjanci sprawdzali wiedzę miłośników aktywnego zimowego wypoczynku, a za poprawne odpowiedzi można było wygrać różne nagrody rzeczowe, w tym m.in. kaski narciarskie.
Mundurowi byli również obecni na stoku.

Policjanci pełniący służbę na stokach w powiecie limanowskim przypominali narciarzom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, przepisach obowiązujących na stokach, obowiązkowym wyposażeniu narciarzy oraz zasadach udzielania pierwszej pomocy. 

źródło: Małopolska Policja
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl