Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
29.01.2024 | Czytano: 195

TAURON Liga Hokeja Kobiet. Polonia pokazała moc

W weekend (27 i 28 stycznia) odbyły się mecze ćwierćfinałowe TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Obrończynie tytułu mistrzowskiego BS Polonia Bytom w dwumeczu z Białymi Jastrzębiami zdobyły 37 bramek! Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Kojotki Naprzód Janów bez problemów poradziły sobie z Podhalem.

TAURON Liga Hokeja Kobiet. Polonia pokazała moc

W weekend (27 i 28 stycznia) odbyły się mecze ćwierćfinałowe TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Obrończynie tytułu mistrzowskiego BS Polonia Bytom w dwumeczu z Białymi Jastrzębiami zdobyły 37 bramek! Najlepsza drużyna sezonu zasadniczego Kojotki Naprzód Janów bez problemów poradziły sobie z Podhalem. Bardziej wyrównana była rywalizacja w dwóch kolejnych parach. Unia była lepsza od Kozic, a Stoczniowiec wygrał w dwumeczu z drużyną z Tychów. W półfinałach Polonia zagra z Unią, a Kojotki ze Stoczniowcem. Półfinałowe starcia odbędą się w połowie lutego. 

W sobotnim spotkaniu w Jastrzębiu-Zdroju wygranym przez Polonię 14:0 Karolina Późniewska strzeliła 6 goli i zaliczyła 2 asysty. W niedzielę na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów było 23:0, a najlepszą zawodniczką spotkania była ponownie kapitanka drużyny, która zdobyła 6 bramek i dorzuciła 9 asyst. 


Kojotki Naprzód Janów, które były niepokonane w sezonie zasadniczym, również wygrały dwa spotkania z Podhalem, ale twarde Góralki w pierwszym meczu postawiły się. W sobotę było 3:0 dla drużyny z dzielnicy Katowic. Na drugi dzień na Jantorze miejscowe zwyciężyły 11:1. 

Bardzo zacięta była rywalizacja w parze Stoczniowiec Gdańsk – Atomówki GKS Tychy. W pierwszym spotkaniu na Górnym Śląsku było 2:2. W rewanżu w Gdańsku miejscowe zwyciężyły 5:2. W rywalizacji Unia Oświęcim – Kozice Poznań dwukrotnie padł ten sam wyniki, Unia wygrała 3:1. 

Mecze półfinałowe są zaplanowane na 17 i 24 lutego, ale wcześniej czekają nas hokejowe emocje w wykonaniu reprezentacji Polski. W katowickiej Satelicie w najbliższy weekend odbędą się ostatnie mecze sezonu zasadniczego EWHL w wykonaniu Polek. W sobotę, 3 lutego o godz. 18 rozpocznie się pierwsze spotkanie TAURON Metropolii Silesii z austriackim KEHV Lakers Kärnten. Na niedzielę, 4 lutego zaplanowane jest rewanżowe starcie. Początek o godz. 11. 


Play-off I runda (ćwierćfinały)

Sobota, 27 stycznia 

UKH Białe Jastrzębie – BS Polonia Bytom 0:14

MMKS Podhale Nowy Targ – Kojotki Naprzód Janów 0:3 

SKKH Atomówki Tychy – GKS Stoczniowiec Gdańsk 2:2

UKHK Unia Oświęcim – PTH Kozice Poznań 3:1


Niedziela, 28 stycznia 

BS Polonia Bytom – UKH Białe Jastrzębie 23:0. Awans Polonii 

Kojotki Naprzód Janów – MMKS Podhale Nowy Targ 11:1. Awans Kojotek 

GKS Stoczniowiec Gdańsk – SKKH Atomówki Tychy 5:2. Awans Stoczniowiec

PTH Kozice Poznań – UKHK Unia Oświęcim 1:3. Awans Unia 


PARY PÓŁFINAŁOWE (17 i 24 lutego) - rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, ewentualny decydujący mecz 25 lutego

BS Polonia Bytom – UKHK Unia Oświęcim 

Kojotki Naprzód Janów – Stoczniowiec Gdańsk
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl