Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
31.01.2024 | Czytano: 275

WOŚP w Rabce

Loty balonem, koncerty, spektakle, zabawy, licytacje, pokazy i warsztaty. Organizatorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rabce-Zdroju przygotowali wiele atrakcji z okazji 32. finału.

fot. Piotr Kuczaj
Przypomnijmy, iż niedzielna zbiórka dotyczyła sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Także Rabka-Zdrój dołożyła do tego swoją cegiełkę, bowiem podczas niedzielnej kwesty 46 wolontariuszy zebrało na ten cel ponad 72078,87 zł. Jest to rekordowa kwota, która jeszcze się powiększy, ponieważ nadal trwają internetowe licytacje gadżetów na Allegro (https://allegro.pl/uzytkownik/Koomisarz). 

Centrum rabczańskiego sztabu mieściło się w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. W organizację i zbiórkę zaangażowało się wiele osób. Z puszkami kwestowała niezawodna młodzież, ale też m.in. członkowie stowarzyszenia Dawnej Rabki Czar, którzy zorganizowali zimowy spacer retro dla WOŚP. Pokaz swoich umiejętności dali koło "Rabcia" strażacy z OSP Chabówka i PSP w Rabce-Zdroju. Odbył się koncert zespołu "Error", Ambient Piotr Świerczek, Bobasa z Karyną oraz Koncert Muzyki Filmowej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej z Jordanowa. Wieczorem rozbłysło Światełko do Nieba - fireshow oraz pokaz ledów. Przed południem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju wystąpił Teatr Chrząszcz w Trzcinie ze spektaklem pt. „O płanetnikach i innych synoptykach" dla dzieci i dorosłych". W programie była też m.in. zbiórka ubrań i karmy oraz najpotrzebniejszych rzeczy dla schroniska w Krakowie. Dużą popularnością cieszyły się też licytacje gadżetów przekazanych na rzecz WOŚP. 

Źródło: UM Rabka-Zdrój, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl