Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
19.01.2024 | Czytano: 170

TAURON Liga Hokeja Kobiet. Ostatnie mecze sezonu zasadniczego

W sobotę i niedzielę, 20 i 21 stycznia odbędą się dwie ostatnie serie gier sezonu regularnego TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Liderki i niepokonane w rozgrywkach Kojotki Naprzód Janów zagrają z Kozicami oraz ze Stoczniowcem, a już pod koniec stycznia rozpocznie się faza play-off. Do rywalizacji przystąpi Polonia Bytom, która ma na koncie 12 tytułów mistrzowskich.

Podczas przerwy w rozgrywkach reprezentacja Polski U18 w hiszpańskiej Jacy rywalizowała w Mistrzostwach Świata Juniorek Dywizji IB. Podopieczne Magdaleny Jabłońskiej zajęły trzecie miejsce. Drużyna trzy spotkania wygrała a dwa przegrała. Najpierw Polki wygrały z Koreą Południową 4:2 i z Chińskim Tajpej 9:2, następnie przegrały z Hiszpankami 1:5, wygrały z Australią 5:0 a na zakończenie turnieju poległy w starciu z Norwegią 2:4. 

W weekend z uwagą będziemy śledzić spotkania Kojotek Naprzód Janów, który dotychczas wygrały wszystkie 16 meczów w tym sezonie TAURON Ligi Hokeja Kobiet. Drużyna z dzielnicy Katowic zmierzy się w sobotę w Kozicami Poznań, a w niedzielę podejmie wicelidera Stoczniowca Gdańsk. Do ciekawych starć dojdzie także m.in. na lodowiskach w Tychach, Bytomiu, czy Jastrzębiu-Zdroju. 

Natomiast już w następny weekend, 27-28 stycznia rozpocznie się faza play-off i zostaną rozegrane mecze ćwierćfinałowe. Rywalizacja będzie toczyć się do dwóch zwycięstw, a dołączy do niej BS Polonia Bytom, drużyna, która w ostatnich latach zdominowała rozgrywki.  Polonia przystąpi  do fazy play-off z 1. miejsca w drabince, zastępując SMS Bytom, który zbiera bardzo cenne doświadczenie. Zawodniczki Polonii stanowią trzon TAURON Metropolii Silesia, która bardzo dobrze radzi sobie w Europejskiej Ligi Hokeja Kobiet (EWHL). Drużyna plasuje się w EWHL na drugim miejscu w tabeli. Jeszcze nigdy w historii Polki nie były tak wysoko w tych prestiżowych rozgrywkach. 

20 stycznia, Sobota

SMS Bytom – Unia Oświęcim, godz. 11:15

Atomówki GKS Tychy – Stoczniowiec Gdańsk, godz. 12:30

Wiedźmy Wrocław – Podhale Nowy Targ, godz. 15:00

Białe Jastrzębie – Cracovia 1906, godz. 15:45

Kojotki Naprzód Janów – Kozice Poznań, godz. 19:30

21 stycznia, Niedziela

Podhale Nowy Targ – Wiedźmy Wrocław, godz. 10:00

Kojotki Naprzód Janów – Stoczniowiec Gdańsk, godz. 13:00

Białe Jastrzębie – SMS Bytom, godz. 13:30

Atomówki GKS Tychy – Kozice Poznań, godz. 14:30

Unia Oświęcim – Cracovia 1906, godz. 19:30
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl