Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
11.01.2024 | Czytano: 200

XVII Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II (zdjęcia)

W Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej koło Nowego Targu odbył sią XVII Mały Bieg Podhalański im. Jana Pawła II, który był zarazem otwarciem piętnastego sezonu Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego w biegach narciarskich.

Przy bardzo słonecznej i mroźnej pogodzie na starcie zjawiło się ponad dwustu zawodników z terenu Małopolski, którzy rywalizowali stylem klasycznym. Na idealnie przygotowanych trasach narciarskich swoje umiejętności po raz pierwszy w tym roku mogli zaprezentować uczniowie szkół podstawowych i klubów sportowych.

Kierownikiem zawodów był Feliks Piwowar a sędzią głównym Marek Danielczak.

W kategorii drużynowej rewelacyjnie spisała się Szkoła Podstawowa z Klikuszowej, która w kategorii Igrzyska Dzieci (roczniki 2011 do 2013 i mł.) pokonała Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Na trzecim miejscu uplasowali się reprezentacji Kościeliska. W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2009 do 2011) zwyciężyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego wyprzedzając SP Klikuszowa oraz SP Zalesie. 

Medale, puchary oraz nagrody wręczali przedstawicieli organizatorów zawodów – Wiesław Parzygnat Wicewójt Gminy Nowy Targ, Tadeusz Watycha – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, Marcin Filipiec – Kierownik CNB Klikuszowa, Feliks Piwowar – Wiceprezes Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego w Krakowie.

 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl