Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
02.01.2024 | Czytano: 796

Urodzeni 1 stycznia

Już 3 minuty po północy urodził się pierwszy w Nowym Roku mieszkaniec Krakowa. Tomek waży 4400 g i przyszedł na świat w Szpitalu Specjalistycznym im. Narutowicza.

fot. Bogusław Świerzowski/ krakow.pl
fot. Bogusław Świerzowski/ krakow.pl
Jak co roku, pierwsze dzieci, które urodziły się po północy z 31 grudnia 2023 na 1 stycznia 2024 roku w krakowskich szpitalach otrzymały wyprawki od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Prezenty zostały przekazane rodzicom noworodków, które urodziły się w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

W imieniu prezydenta, listy gratulacyjne, kosmetyki, zestawy pieluch i zabawki wręczył Andrzej Kulig – zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej, który w Nowy Rok odwiedził oba miejskie szpitale.

Pierwsze maluszki, które w nowym roku przyszly na świat w miejskich szpitalach otrzymały także od miasta Krakowskie Wyprawki, które otrzymują wszyscy nowo urodzeni Krakowianie. Na Krakowską Wyprawkę składają się list gratulacyjny od prezydenta, Informator Krakowskiej Rodziny, karta biblioteczna, a także książeczka, zabawka, kocyk, body oraz czapeczka. Od 2018 roku kiedy zainicjowano Krakowską Wyprawkę, do noworodków w Krakowie trafiło ponad 33 tysiące wyprawek. 

 
Źródło krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl