Czwartek, 20 czerwca | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
19.11.2023 | Czytano: 209

TAURON Metropolia Silesia: Jedenaste zwycięstwo Polek

W sobotę i niedzielę reprezentacja Polski, która gra w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet pod szyldem TAURON Metropolia Silesia, dwukrotnie zmierzyła się w Satelicie w Katowicach z austriackim zespołem Sabres St. Pölten.

TAURON Metropolia Silesia: Jedenaste zwycięstwo Polek
Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0, a niedzielne rezultatem 2:1. Podopieczne Zbigniewa Wróbla wciąż prowadzą w tabeli EWHL.

Polki zespół ma znakomity bilans w EWHL. Dzisiaj podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały po raz jedenasty w sezonie. W obecnych rozgrywkach Polki przegrały tylko raz – 5 listopada poległy w starciu z austriackim EC Graz. W sobotę Polki wygrały 3:0. Bramki zdobyły Dziwok, Brzezińska i Późniewska. Bardziej wyrównane było niedzielne starcie, które zakończyło się wynikiem 2:1. 

Kolejne spotkanie w EWHL TAURON Metropolia Silesia rozegra już za tydzień. W sobotę i niedzielę (25 i 26 listopada) w Kazachstanie Polki zagrają z drużyną Aisulu Ałmaty. 

Warto przypomnieć, że we wrześniu Polska Organizacja Turystyczna zawarła umowę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Okazją do promocji atrakcyjności turystycznej Polski za granicą są występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL.
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl