Poniedziałek, 27 maja | Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
10.11.2023 | Czytano: 581

Kup nieruchomość od wojska. Oferty z Niepołomic, Miłkowej i Nowego Sączą

Jeszcze w tym roku krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawi na sprzedaż kamienicę w centrum Nowego Sącza, grunty w Miłkowej w okolicy Jeziora Rożnowskiego w Beskidzie Sądeckim oraz działki w podkrakowskich Niepołomicach.

Ceny wywoławcze wahają się od 190 tys. do 880 tys. zł. AMW oferuje też lokal do wynajęcia w Brzesku. Zyski ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości Agencja przeznaczy na realizację zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP.

Najwcześniej, bo już 17 listopada pod młotek trafią dwie działki po dawnym kompleksie wojskowym w miejscowości Miłkowa, położonej niespełna 15 km od Nowego Sącza. Nieruchomość jest usytuowana w spokojnej i malowniczej okolicy w pobliżu Jeziora Rożnowskiego. Pierwszą z wystawionych działek o pow. blisko 20 arów wyceniono na 210 tys. zł. Za drugą o pow. niespełna 27 arów ha trzeba będzie zapłacić co najmniej 190 tys. zł. Położenie gruntów niedaleko Nowego i Starego Sącza, walory krajobrazowe Beskidu Sądeckiego, a także zapisy planistyczne sprawiają, że można je przeznaczyć nie tylko na cele mieszkaniowe czy turystyczne, ale także np. na działalność hospicyjną lub terapeutyczną.

Osoby, które szukają działek bliżej stolicy województwa małopolskiego, mogą zainteresować tereny w podkrakowskich Niepołomicach. W ofercie AMW znajdziemy grunty przy ul. Płaszowskiej, które zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego dają przyszłym właścicielom możliwość postawienia domów jednorodzinnych czy prowadzenia działalności usługowej i sportowo-rekreacyjnej. Agencja zamierza zagospodarować je w dwóch pozycjach przetargowych – pierwszej złożonej z dziewięcioarowej działki wycenionej na 250 tys. zł oraz drugiej, na którą składają się z dwie parcele o łącznej powierzchni 18 arów w cenie wywoławczej 410 tys. zł. Przetarg odbędzie się 29 listopada. 

Z kolei w grudniu krakowski oddział AMW rozstrzygnie przetarg na sprzedaż kamienicy w ścisłym centrum Nowego Sącza. Obiekt znajduje się przy ul. Szwedzkiej 11, a od miejskiego rynku dzieli go zaledwie ok. 100 metrów. Jest to czterokondygnacyjny budynek o pow. użytkowej przeszło 720 m2, który zlokalizowany jest na 48-arowej działce o regularnym kształcie zbliżonym do prostokąta. Dodatkowo na tyłach budynku usytuowana jest portiernia. Częściowo utwardzony i ogrodzony teren przy kamienicy służy obecnie za parking z wjazdem od ul. Czarnieckiego. 

Choć kamienica wymaga generalnego remontu, to korzystne zapisy planistyczne dają przyszłemu inwestorowi szerokie możliwości jej zagospodarowania. Budynek może pełnić funkcje mieszkaniowe, ale można w nim też prowadzić działalność usługową z przeznaczeniem na biura, handel, obsługę turystyki, hotel, gastronomię, edukację czy ochronę zdrowia. Przetarg zaplanowano na 13 grudnia br. W porównaniu do poprzednich licytacji cena wywoławcza nieruchomości została obniżona i wynosi obecnie 880 tys. zł.

W krakowskim oddziale AMW znajdziemy też interesujące oferty najmu nieruchomości. Jedną z nich jest lokal w Brzesku położonym ok. 60 km od Krakowa. Na przyszłego najemcę czeka tu część parteru i pierwsze piętro budynku, a także przynależna powierzchnia na strychu i w piwnicach. To łącznie ponad 878 m2 powierzchni. Obiekt jest usytuowany w ścisłym centrum miasta, u zbiegu ulic A. Mickiewicza i J. Piłsudskiego – 160 metrów od Rynku miejskiego i 250 metrów od węzła komunikacyjnego dróg krajowych nr 94 i 75. W pobliżu znajdują się punkty handlowo-usługowe, instytucje administracji publicznej i finansowej. Wcześniej pod tym adresem mieścił się oddział banku. Nieruchomość przeznczona jest do wynajęcia na okres 15 lat, a przetarg odbędzie się 23 listopada br. w siedzibie OR AMW w Krakowie.
 
Warunkiem udziału w przetargach organizowanych przez AMW jest wpłata wadium (kwoty zabezpieczającej dotrzymanie warunków przetargu) w wysokości oraz w terminie wskazanym w ogłoszeniu.

Pełna oferta działek i obiektów z zasobu Agencji Mienia Wojskowego przeznaczonych do sprzedaży, wynajmu i dzierżawy dostępna jest na stronie AMW www.amw.com.pl w zakładce „Nieruchomości”.
 
Źródło AMW

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl