Czwartek, 05 grudnia | Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
18.10.2023 | Czytano: 368

Naucz się pieczenia chleba i poznaj ideę Zero Waste

Samodzielny wypiek chleba cieszy się rosnącą popularnością. I właśnie z myślą o osobach, które chcą się nauczyć wypieku chleba w domowych warunkach bądź rozwinąć swoje umiejętności w tym kierunku, będą zorganizowanie warsztaty plenerowe „Sami chleb pieczemy, ideę Zero Waste stosujemy!”.

Naucz się pieczenia chleba i poznaj ideę Zero Waste
Warsztaty odbędą się już w najbliższą sobotę, 21 października w godz. 8:00-13:00 na Targu Pietruszkowym przy ul. Kalwaryjskiej w Krakowie. Zaprasza Stowarzyszenie Lipnickie Dary Natury z Lipnicy Górnej. Spotkanie jest otwarte, każdy może wziąć w nim udział. 

Najważniejsze aspekty warsztatów to: pieczenie własnego chleba z wykorzystaniem naturalnych składników; Zero Waste w przechowywaniu żywności, czyli jak przechowywać żywność, żeby minimalizować ilość odpadów i zachować świeżość produktów; kreatywne wykorzystanie chleba w różnych przepisach kulinarnych. Warsztaty są też doskonałą okazją do tego, żeby spotkać się z rolnikami i odkryć tradycyjne produkty prosto od rolnika.
 

Skala ilości marnowanego jedzenia jest porażająca. Aż 5 mln ton – tyle żywności marnujemy tylko w ciągu roku. Kupujemy więcej żywności niż jesteśmy w stanie spożyć. W ramach warsztatów chcemy przeciwdziałać ilości wytwarzanych śmieci i żywności oraz edukować i pokazać mieszkańcom Małopolski, jak mogą samodzielnie na bazie produktów lokalnych, nie generując śmieci i nie marnując jedzenia, wypiekać chleb w warunkach domowych. Pokażemy też jak go odpowiednio przechowywać, a jeśli wyschnie, jak go zużyć, by żywność się nie marnowała – mówią inicjatorzy projektu ze Stowarzyszenia Lipnickie Dary Natury.
 

Małopolska jako region stawia na ekologię i staje się pod tym względem marką rozpoznawalną w całym kraju. Warsztaty „Sami chleb pieczemy, ideę Zero Waste stosujemy!” są doskonałą okazją, żeby w przystępny sposób przekazać ważną wiedzę do szerszego grona odbiorców, którzy podzielą się ideą z bliskimi, znajomymi, rodziną etc. Co za tym idzie lokalni producenci żywności oraz rolnicy otrzymają szansę, żeby trafić bezpośrednio do nowych klientów. Korzyści jest wiele, zapraszamy na Targ Pietruszkowy!

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl