Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
13.10.2023 | Czytano: 250

Deweloper wsparł placówkę dla dzieci z Ukrainy (zdjęcia)

W krakowskich Swoszowicach powstała placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci z Ukrainy. Firma Dom Development za ponad 1 mln złotych zrealizowała prace remontowo-adaptacyjne w budynku, zlokalizowanym przy ul. Moczydło 12. Będzie on nowym domem dla 14 dzieci.

Nieruchomość została zakupiona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na rzecz Gminy Miejskiej Kraków w zeszłym roku.  

Dom Development, największy deweloper mieszkaniowy w Polsce, wsparł projekt stworzenia domu dla dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy. Firma wykonała za ponad milion złotych modernizację obiektu zakupionego przez MOPS w Krakowie. Zakres prac obejmował remont pomieszczeń, dostosowanie nieruchomości do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych. Dodatkowo, pracownicy dewelopera – pomagając na zasadzie wolontariatu – własnoręcznie zadbali o otoczenie placówki, porządkując i odświeżając okalający dom ogród.  

– Temat wojny na terenie Ukrainy połączył od zeszłego roku wiele firm i instytucji oraz sprawił, że powstało dużo ważnych, wspierających ukraińskie społeczeństwo inicjatyw. Jedną z nich jest stworzenie bezpiecznej przystani dla dzieci – mówi Marcin Rams, prezes Dom Development Kraków. – Angażujemy się w projekty pomocowe z obszaru nieruchomości, bo wiemy, jak ważne jest posiadanie dachu nad głową, a tworzenie przyjaznych miejsc do życia to podstawa naszej działalności. Mamy nadzieję, że placówka w Swoszowicach stanie się nowym domem dla dzieci z Ukrainy – dodaje Marcin Rams.

Placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci z Ukrainy przy ul. Moczydło 12 została zakupiona z funduszy, które wpłynęły ze specjalnie zorganizowanej zbiórki. Łączna wysokość darowizn wynosiła 2 883 213,71 zł. 

Wyremontowana nieruchomość jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, wolnostojącym, dwukondygnacyjnym, częściowo podpiwniczonym o pow. zabudowy 220 mkw., pow. użytkowej 346 mkw., położonym na działce o powierzchni 0,1221 ha.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl