Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
27.09.2023 | Czytano: 378

9 nowych samolotów, 61 tras - Ryanair prezentuje zimowy rozkład lotów

Linia lotnicza Ryanair ogłosiła swój największy w historii zimowy rozkład lotów z Krakowa.

Rekordowy rozkład lotów dla Krakowa obejmie 61 połączeń, w tym 4 nowe trasy do Belfastu, Fuerteventury, Memmingen i Tirany. Ryanair zwiększy również częstotliwość lotów na kolejnych 29 zimowych trasach, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń, oferując klientom i odwiedzającym Kraków najlepszy wybór połączeń w najniższych cenach na ferie zimowe.

Sezon zimowy 23/24 Ryanair z Krakowa to:
9 zbazowanych samolotów (900 mln USD inwestycji w Krakowie) - w tym 3 samoloty "gamechanger" nowej generacji;
61 połączeń, w tym 4 nowe do Belfastu, Fuerteventury, Memmigen i Tirany;
Zwiększona częstotliwość lotów na 29 trasach, w tym do Alicante, Katanii, Lizbony i Madrytu;
5 mln pasażerów rocznie w Krakowie;
Ponad 3 800 miejsc pracy, w tym 270 stanowisk dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.


Jako największy przewoźnik operujący w Krakowie, Ryanair kontynuuje rozwój i dalsze inwestycje w krakowski port lotniczy. Wśród nich jest m.in. warta 900 mln USD inwestycja w 9 zbazowanych samolotów (w tym 3 samoloty nowej generacji “gamechanger”) oraz niedawna zapowiedź budowy centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, zaplanowana na przyszły rok, które zapewni ponad 150 nowych miejsc pracy w regionie.

Ryanair to linia lotnicza nr 1 w Polsce, która w tym roku przewiezie ok. 16 mln pasażerów do/z Polski, korzystając z floty 39 samolotów bazujących w Polsce (inwestycja o wartości ok. 4 mld USD). Dzięki temu Ryanair zapewnia całoroczną siatkę połączeń i rozwój turystyki przyjazdowej, co przekłada się na ponad 13 000 miejsc pracy w Polsce.

Z okazji uruchomienia rozkładu lotów Ryanair na zimę 23/24 z Krakowa, przewoźnik oferuje ceny biletów już od 119 zł, dostępne wyłącznie na Ryanair.com.

Ryanair z ogromną przyjemnością ogłasza kolejny rekordowy rozkład lotów na krakowskim lotnisku na zimę 23/24. Dzięki temu nasi klienci będą mieli jeszcze większy wybór połączeń w najniższych cenach - powiedział podczas konferencji w Krakowie Jason McGuinness z Ryanair. - Oferujemy 61 tras, w tym 4 nowe połączenia do Belfastu, Fuerteventury, Me mmingen i Tirany, a także zwiększoną częstotliwość lotów do 29 popularnych zimowych destynacji np. na city break, takich jak Alicante, Katania, Lizbona, Madryt, Malaga i Wiedeń.
Tegoroczny zimowy rozkład lotów z Krakowa wzbogaci się o dodatkowe zbazowane samoloty. Dzięki temu Ryanair będzie dysponował w Krakowie łączną flotą 9 samolotów (w tym 3 maszynami nowej generacji “gamechanger”). Ta inwestycja, o wartości 900 mln USD, zapewnia między innymi 270 atrakcyjnych miejsc pracy w branży lotniczej, a także sprawia, że Ryanair kontynuuje rozwój dostępności połączeń, turystyki i miejsc pracy w Krakowie. Zarówno ta inwestycja, jak i niedawno ogłoszona, planowana na przyszły rok, budowa centrum szkoleniowego o wartości 600 mln zł, które zapewni 150 bezpośrednich miejsc pracy w Krakowie, podkreślają zaangażowanie Ryanaira w rozwój tego miasta.
Ryanair ma nadzieję dalej inwestować w krakowskie lotnisko, aby zwiększać przepustowość, turystykę i liczbę miejsc pracy w Krakowie i Małopolsce. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko przy zachowaniu konkurencyjnych opłat lotniskowych. To właśnie na portach lotniczych spoczywa obowiązek zapewnienia, że pozostaną one konkurencyjne w Europie, która wciąż pracuje nad powrotem do poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19.
Z okazji uruchomienia rekordowego rozkładu lotów Ryanair na zimę 23/24 w Krakowie, nasza firma oferuje bilety w cenie już od 119 zł, dostępne wyłącznie na stronie Ryanair.com
.

 

Sezon wakacyjny, który okazał się rekordowy pod względem ruchu pasażerskiego, dobiega końca. Na krakowskim lotnisku pierwsze osiem miesięcy zamknęliśmy z wynikiem ponad 6,2 obsłużonych pasażerów - podsumował Radosław Włoszek, CEO lotniska Kraków-Balice. - Małopolskę i Kraków odwiedza coraz więcej turystów, a Polacy chętniej wyjeżdżają na zagraniczne wakacje, m.in. dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszego zbazowanego przewoźnika - linii Ryanair, która oferuje obecnie aż 81 połączeń do licznych słonecznych miast w Europie.
Statystyki satysfakcjonują i motywują do dalszych działań, do rozwijania oferty dla naszych pasażerów. Już dziś możemy powiedzieć, że sezon zima 2023/24 zapowiada się równie atrakcyjnie. Nowe oferty połączeń Ryanair obejmą takie kierunki jak Tirana czy Fuerteventura
.


 
Źródło mat. prasowe, fot. M. Adamowski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl