Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
15.08.2023 | Czytano: 137

XXI Festyn Gorczański (zdjęcia)


W upalne, sobotnie popołudnie, w rabczańskim amfiteatrze Gorczański Oddział Związku Podhalan w Rabce-Zdroju, a przede wszystkim członkowie zespołów regionalnych „Robcusie” i „Robcanie”, zorganizowali dla mieszkańców i turystów XXI Festyn Gorczański.

Rozpoczął go koncert Orkiestry OSP Rabka-Zdrój pod kierownictwem Jacka Klinowskiego. Gości imprezy powitał prezes oddziału Wiktor Zachwieja. Wśród gości imprezy obecni byli burmistrz Leszek Świder, prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan Julian Kowalczyk, radni miejscy, radny powiatowy Stanisław Kiersztyn. Prezes zaprosił wszystkich do zabawy i oglądania wystawy, którą przygotował Związek Podhalan, ukazując na niej dokumenty m.in. z dzierżawy skoczni na Grzebieniu i zaproszenie na poświecenie sztandaru związku w 1936 r. Dokumenty te pozyskano od osoby prywatnej, która je przechowywała.

Impreza miała tradycyjnie duży akcent regionalny. Przed liczną publicznością zaprezentował się zespół Robcusie i zespół regionalny Korpielorze ze Skomielnej Białej. Organizatorzy serwowali też słodkie, domowe, tradycyjne wypieki oraz moskole z masłem, chleb ze smalcem i kiszone ogórki. Nie zabrakło tradycyjnego barana w najlepszej wersji, czyli przygotowanego według tradycyjnego przepisu rodziny Zachwiejów. Niewątpliwą atrakcją była loteria fantowa, w której wygrywał każdy los. Nagrody były cenne, bo wśród fantów znalazł się m.in.. rower. Dla uczestników festynu zorganizowano zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych – ubijanie masła , skakanie w worku, przeciąganie liny.

Wieczorem, jako gwiazda imprezy, wystąpił znany artysta estradowy Wojciech Gąssowski, który to zaśpiewał swoje największe przeboje m.in. „M jak Miłość” i inne. Po koncercie chętnie rozdawał autografy i fotografował się z fanami.

Współorganizatorami festynu był Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Centrum Kultury, Sportu i Promocji.

UM Rabka-Zdrój, r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl