Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
11.08.2023 | Czytano: 119

Sędzia Igor Tuleja rozmawiał o Konstytucji (zdjęcia)

Trzecia edycja akcji “Tour de Konstytucja”, tym razem dotyczy oddawania głosów w wyborach przez Polaków poza krajem. Podczas spotkania w Rabce namawiano także nie tylko do głosowania, ale żeby zgłosić się do pilnowania wyborów. - Namawiamy do wzięcia udziału w obserwowaniu wyborów. Namawiamy wszystkich niezależnie od poglądów, żeby były takie osoby, które będą patrzeć komisji na ręce - mówił Paweł Winsczyk z KOD Podhale.

Kilkadziesiąt osób przyszło na spotkanie organizowane w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju w ramach akcji “Tour de Konstytucja”. Jak zapewniają organizatorzy akcja ma charakter edukacyjny i każdy może wziąć w niej udział. - Spotkanie jest poświęcone wyborom. Nie mówimy przez szacunek do obywateli na kogo głosować, ale jak oddać ważny głos. Omówimy jak głosują Polacy za granicą - nawiązywał do technicznych kwestii sędzia Igor Tuleya zaproszony do rozmowy.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Rabki-Zdroju oraz turystami omawiane były m.in. kwestie jak przygotować się do oddania głosu, jeśli w dniu wyborów będziemy za granicą kraju. Poruszono także kwestię, czy Polacy mieszkający na stałe za granicą powinni mieć możliwość głosowania i decydowania o sprawach kraju, w którym nie mieszkają.

Sędzia Tuleya namawiał wszystkich do obywatelskiej postawy i wzięcia udziału w wyborach. - Pamiętajmy, żeby pójść na wybory i świadomie oddać głos. Przyszłość naszej Ojczyzny jest w naszych rękach - mówił sędzia.

Zachęcano także, aby brać aktywny udział w wyborach nie tylko poprzez głosowanie. - Nie musimy naszej roli ograniczać do oddania głosu. Możemy zasiadać w komisjach, możemy być mężami zaufania. Możemy kontrolować prawidłowość wyborów - zaznacza Igor Tuleya.

ms/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl