Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
02.06.2023 | Czytano: 118

Znamy laureatów XII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

31 maja w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” w Krakowie poznaliśmy laureatów XII edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, a do ich rąk trafiły nagrody i słowa uznania od przedstawicieli świata mediów.

Laureatem kategorii Debiut Publicystyczny został Bartłomiej Bujas za audycję „Polityczny Ring Młodych” emitowaną w Radiu Kraków. Nagrodę w tej kategorii wręczył redaktor Dawid Serafin – dziennikarz wydarzeń Interii. Kapituła doceniła profesjonalizm i wyważenie laureata w prowadzeniu debaty publicystycznej z młodymi politykami.

Nagroda w kategorii „Młodzi twórcy filmowi” trafiła do Liwii Rudnickiej, która stworzyła etiudę filmową pt. „Cisza”, przedstawiającą codzienność starszej osoby – prababci laureatki. Nagrodę wręczyli: Paulina Guzik – dziennikarka i prowadząca programy w redakcji katolickiej TVP oraz Miłosz Kluba – członek zarządu Fundacji im. Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Inicjatywą Roku został uznany projekt podcastowy Rafała Kargola „Legendy Padoku” zajmujący się tematyką Formuły 1. Zwycięstwo ogłosiła Dorota Bugajska-Marzec – dziennikarka i szefowa wydawców strony głównej Interii.

W kategorii „Reportaż - po debiucie” triumfował materiał dźwiękowy „Spławik znad Wisły” autorstwa Katarzyny Spery. Laureatka przedstawiła w nim historię skromnego wędkarza Pawła Przyborowskiego, który nie tylko łowi ryby, ale jako Spławik znad Wisły opisuje swe wędkarskie przygody i doświadczenia w mediach społecznościowych.

Gala finałowa wróciła do miejsca, w którym wszystko się zaczęło i gdzie odbywały się pierwsze gale Konkursu stworzonego „od młodych dla młodych”. Finał XII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy stał się prawdziwym świętem młodego dziennikarstwa przy muzycznej oprawie krakowskiego zespołu jazzowego Bartłomiej Leśniak Trio.

Galę poprowadzili studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: Natalia Prokop i Patryk Tendera.

Organizatorami konkursu od 2011 roku są studenci i absolwenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Dziennikarskie Koło Naukowe działające w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UPJPII, Oddział Krakowski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, redakcja „Gościa Niedzielnego” i Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem jest Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJP2 w Krakowie. Patronem konkursu jest tragicznie zmarły w 2010 roku student dziennikarstwa Bartek Zdunek.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl