Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
27.05.2023 | Czytano: 383

Utrudnienia w Gaju. Zamkną jeden pas

We wtorek (30 maja) zamknięty zostanie prawy pas ruchu na „zakopiance” (DK7) w Gaju na jezdni prowadzącej w kierunku Myślenic. Ruch będzie prowadzony tylko jednym, lewym pasem. Obowiązuje ograniczenie prędkości 50 km/h.

Utrudnienia w Gaju. Zamkną jeden pas
Pas ruchu zostanie zamknięty, żeby przeprowadzić prace związane z betonowaniem podpory pod wiadukt, który w przyszłości będzie przebiegał nad „zakopianką”. Planowany czas zamknięcia to 9 godzin (od 7:00 do 16:00).

Budowa węzła w Gaju
W Gaju powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Na wiadukcie oprócz jezdni będzie też ciąg pieszy, pozwalający przemieszczać się pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo powstaną pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Aktualnie betonowana jest podporę nr 4 wiaduktu i mury oporowe wzmacniające „zakopiankę”. Ostatnio przebudowano jezdnię ul. Zadziele, krawężniki i chodniki.
Źródło GDDKiA;

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl