Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
09.05.2023 | Czytano: 155

Rowerowy Rajd Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)

Kolarze z Towarzystwa Cyklistów „Orzeł” Spytkowice rowerowym rajdem uczcili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rajd odbywał się również z okazji Święta Flagi Polskiej i w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II.

Rowerowy Rajd Konstytucji 3 Maja (zdjęcia)
Mimo padającego deszczu, dwudziestu rowerzystów wyruszyło rankiem ze Spytkowic, by o godzinie 11:00 zameldować się w Sanktuarium MB Ludźmierskiej Królowej Podhala, gdzie uczestniczyli we Mszy Św. za Ojczyznę. Po uroczystościach w Bazylice, uczestnicy rajdu udali się do ogrodu różańcowego, by złożyć hołd wdzięczności Św. Janowi Pawłowi II i prosić go o wstawiennictwo u Boga za łaskę jedności dla Narodu Polskiego. Kolejnym etapem na Partiotycznej trasie był Nowy Targ i złożenie wiązanki pod Tablicą Pamięci przed ratuszem w Rynku. Ciągły dzszcz i przenikliwe zimno zmusiły ambitnych rowerzystów do powrotu do Spytkowic, chociaż w planach był jeszcze przejazd przez Zakopane i Czarny Dunajec. Rajd zakończył się posiadami przy grillu i rozdaniem pamiątkowych medali.

Patriotyczne rajdy rowerowe organizowane przez TC Orzeł Spytkowice mają bardzo specyfistyczny harakter, każdy uczestnik ma przypięte do roweru drzewce z zatkniętą na nim flagą Polski, a z głośników, zamontowanych na samochodzie technicznym, płyną znane patriotyczne pieśni, co sprawia, że cała kolumna rajdu jest daleko widziana i słyszana.

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Krzysztof Faber Starosta Nowotarski.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Źródło Stanisław Kowalcze

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl