Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
26.04.2023 | Czytano: 162

Oddziały dziecięce Szpitala Bagińskiego z nowym wyposażeniem od IKEA

Cztery duże sofy do czytania, kilkanaście regałów na książki, a także materiały plastyczne i liczne akcesoria ułatwiające codziennie funkcjonowanie Oddziału, to prezenty, jakie od IKEA Kraków otrzymali pacjenci oddziału dla dzieci i młodzieży Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie.

Oddziały dziecięce Szpitala Bagińskiego z nowym wyposażeniem od IKEA
Dzięki przekazanym meblom powstał m.in. wygodny kącik do czytania. Na regałach znalazło swoje miejsce ponad 3 000 wyselekcjonowanych książek. To efekt zbiórki prowadzonej wśród mieszkańców jeszcze w grudniu 2022 roku, prowadzonej przez dwie krakowskie księgarnie – Główną Księgarnię Naukową i Księgarnię Wydawnictwa „Karakter”, Ułożono na nich też pudełka z grami planszowymi i puzzlami, które pozostają do dyspozycji młodych pacjentów.

- Niestety z roku na rok rośnie liczba wymagających leczenia dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi. Są wśród nich również dzieci z Ukrainy, nierzadko borykające się z nieprzepracowaną traumą wojenną. Możliwość korzystania z biblioteczki, jaka powstała dzięki przekazanym przez IKEA Kraków regałom, oraz czytelni, która powstała dzięki wygodnym sofom – powiedział Maciej Bóbr, Rzecznik Prasowy Szpitala Kliniczneg im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Dla osób w kryzysie psychicznym księgarze wybrali szeroko pojętą literaturę młodzieżową, beletrystykę współczesną i publikacje popularnonaukowe. Odpowiednio dobrane książki stanowią doskonałe wsparcie terapii, pozwalające się wyciszyć, dlatego podopieczni Szpitala sporo czasu spędzają właśnie na czytaniu.Źródło mat. prasowe IKEA

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl