Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
16.01.2023 | Czytano: 94

Ferie w bibliotece

Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia ferii zimowych w bibliotece.

Ferie w bibliotece
Bibliotekarze przygotowali w tym roku bardzo bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i zabaw, które są świetną alternatywą dla komputera i twórczym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

Wśród bibliotecznych propozycji są m.in. takie:
- „Ferie w Smoczej Jamie” - literackie i wirtualne podróże śladami fantastycznych i bajkowych stworzeń dla dzieci do lat 12, które organizuje Dział dla Dzieci i Młodzieży (ul. Staszica 6) we
wtorki i czwartki, w godzinach 13:00-14:00.
- „Piżamowa Noc Astronoma” – wspólne obserwowanie „gwiazd”, czytanie z latarką i budowanie „kosmicznych baz”, a wszystko to w konwencji „piżama-party”. Dzieci w wieku 5-12 lat zaprasza Filia nr 1 (ul. Gumniska 28, w budynku hali widowiskowej) w piątki, w godzinach 17:00–18:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
- „Wszystkiego najlepszego, biblioteko" – na wesołe obchody jubileuszu 5-lecia zaprasza dzieci biblioteczna Filii nr 2 (os. Zielone 3a). Będzie wspólne wykonywanie laurek wraz z życzeniami dla biblioteki oraz mnóstwo gier, quizów i zabaw. Wesołe świętowanie odbędzie się 1 lutego, w godzinach 11:00-12:30. Tu również prosimy o wcześniejsze zapisy, bo liczba miejsc ograniczona.
- "Opowiem wam o emocjach" - literackie opowiadania dla dzieci o tym jak radzić sobie z emocjami w różnych sytuacjach. Filia n 9 w Krzyżu (ul. Krzyska 116) zaprosi dzieci w wieku 8-12 lat we wtorki oraz w czwartek 2.02, w godzinach 11:00-12:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
- „Ferie 2023 w Siedemnastce” – we wtorki i czwartki, w godzinach 10:00-11:00 w Filii nr 17 (ul. Westerplatte 8a, w budynku Domu Kultury) zaplanowano różnorakie zajęcia i aktywności dla dzieci, w tym: poznawanie życiorysów słynnych pionierów oraz buntowniczych dziewczyn, zabawy w kalambury i wiele innych.
- "Zimowe pogadanki w języku angielskim" - spotkania z wykorzystaniem słownictwa angielskiego dla dzieci od 7 do 10 lat w Filii nr 18 (ul. Romanowicza 38b), które odbędą się w środy, o godzinie 10:00. Prosimy o wcześniejsze zapisy.

Powyższe przykłady zajęć i spotkań to tylko mały wycinek propozycji MBP na ferie. Szczegółowy harmonogram oferty znajduje się na stronie www.biblioteka.tarnow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl