Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
30.11.1999 | Czytano: 213

Kapituła zdecydowała, który wolontariusz otrzyma nagrodę

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się posiedzenie Kapituły konkursu „Oblicza wolontariatu”. Co rok władze Powiatu Nowosądeckiego przyznają nagrody finansowe osobom wyróżniającym się działaniami na rzecz innych. W tym roku członkowie Kapituły brali pod uwagę szczególnie akcje pomocowe dla Ukraińców i pogrążonej w wojnie Ukrainie.

Do końca czerwca można było przesyłać zgłoszenia do konkursu w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych i wolontariatu.

- W ramach konkursu docenione zostaną osoby poświęcające swój wolny czas na wspieranie innych. Sądeccy wolontariusze zawsze angażują się w różnego rodzaju przedsięwzięcia pomagając osobom starszym, uczniom, dbając o środowisko. W ubiegłym roku służyli pomocą w zwalczaniu skutków pandemii, a obecnie pomagali i wspierali działania pomocowe po wybuchu wojny w Ukrainie. Takie działania należy dostrzegać i doceniać - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

O nagrody można się było starać w kategoriach: Najlepsza Inicjatywa Roku, Wolontariusz Roku, Młody Wolontariusz Roku oraz dodatkowo o Nagrodę Specjalną przyznawaną przez starostę. Zwycięzców poznamy już niebawem - podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 października tego roku.

W skład obradującej dzisiaj Kapituły wchodzą: wicestarosta Antoni Koszyk – przewodniczący, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Edward Ciągło, radna Joanna Szewczyk Kubacka, Bożena Mynarek dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Dorota Dobrowolska kierownik Zespołu Zdrowia i Spraw Obywatelskich oraz Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl