Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
01.01.2022 | Czytano: 83

Małopolskie ferie z WOT

Chciałbyś zostać żołnierzem? A najlepiej w swoim województwie? Zapraszamy w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jeśli nie chcesz rezygnować z nauki lub pracy na rzecz szkolenia, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Małopolskie ferie z WOT
Przygotowaliśmy projekt „Ferie z WOT” w Małopolsce dzięki któremu w szczególności uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci oraz nauczyciele odbędą 16-dniowe szkolenie podstawowe - czytamy w przesłanym komunikacie.

Szkolenie wojskowe organizowane podczas zimowej przerwy odnauki to propozycja 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach projektu „Ferie z WOT”. Od 15 do 30 stycznia 2022 r. trwa okres międzysemestralnej przerwy w nauce w Małopolsce.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, nauczycieli 11 MBOT organizuje specjalną edycję 16-dniowego szkolenia podstawowego i 8-dniowego wyrównawczego. Propozycja kierowana jest także do rodziców, których dzieci w tym czasie spędzają czas wolny poza domem np. na zorganizowanych obozach zimowych.

Szkolenie podstawowe w Małopolsce w ramach projektu „Ferie z WOT” rozpocznie się 15 stycznia, a zakończy 30 uroczystą
przysięgą wojskową. Dodatkowo dla chętnych którzy są żołnierzami rezerwy, składali we wcześniejszych latach przysięgę
wojskową, a chcieliby dołączyć do 11MBOT zapraszamy na szkolenie wyrównawcze.

Dopasowanie terminu szkolenia do przerwy w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w Wojskach Obrony Terytorialnej. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe ochotnicy zrealizują podczas ferii zimowych. To jednak dopiero początek drogi. Cały cykl szkolenia żołnierzy WOT trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy:
szkolenie indywidualne (pierwszy rok),
specjalistyczne (drugi rok)
i zgrywające (trzeci rok).
W tym czasie żołnierze OT szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, organizowanych najczęściej w dni wolne od pracy w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu.

Żeby podjąć wyzwanie, osoby zainteresowane służbą, powinny złożyć wniosek kontaktując się z rekruterami WOT  poprzez
dedykowaną stronę: rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub udać się osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień, właściwej swojemu zameldowaniu.

Służbę w WOT można następnie odbywać w miejscu zamieszkania (nauki, studiów), nie musi to być miejsce
zameldowania.


mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl