Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
01.02.2021 | Czytano: 325

Zegarek z kalkulatorem Casio - mała rzecz, a cieszy (art. sponsorowany)

Gadżety z lat osiemdziesiątych podbijają Instagram. Czujesz nostalgię? Zegarek z kalkulatorem Casio zabierze Cię w epicką podróż do przeszłości!

W popkulturze rywalizują dziś różne trendy, ale jednym z najmocniejszych jest powrót do lat osiemdziesiątych. Fani serialu Stranger Things na pewno się z tym zgodzą. Futurystyczny styl ówczesnych gadżetów zawładnął masową wyobraźnią, w czym udział miała także marka Casio. Efekty tego boomu widać zarówno na ulicy, jak i na profilach influencerów.

Zegarki Casio z lat osiemdziesiątych są niezwykle modne. Marka zdecydowała się zatem na reedycję flagowych modeli, które kiedyś należały do liderów innowacji. Również dziś japoński producent wyznacza nowoczesne standardy, wprowadzając linię Casio Waveceptor, dostępną w sklepie Zegarki Centrum. Czasomierze te są wyposażone w system kontroli falami radiowymi – dzięki atomowej technologii godzina jest wskazywana z nadzwyczajną dokładnością. Najnowocześniejsze rozwiązania zdobywają uznanie, ale niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się także stary, dobry zegarek z kalkulatorem.

Zegarek Casio retro. Co takiego w sobie ma?

Lata osiemdziesiąte to czas wielkiego przyspieszenia technologicznego. To wtedy elektroniczne gadżety zaczęły na masową skalę pojawiać się w domach zwykłych ludzi, zmieniając nasz styl życia na zawsze. Pamiętajmy, że był to okres pionierski dla pecetów i gier wideo! Ówczesna estetyka przecierała szlaki i może się niekiedy wydawać dziwna. Ale inne gadżety tylko zyskały na uroku.

Tak właśnie jest z wczesnymi zegarkami Casio. Ergonomiczny kształt, charakterystyczne cyfry i lekkie tworzywa sztuczne składają się na kwintesencję lat osiemdziesiątych. Z drugiej strony te konstrukcje nic nie straciły ze swojej praktyczności. Są wytrzymałe i czytelne, a poza tym mają wszystkie funkcje niezbędne w nowoczesnym zegarku.

Klasyczne zegarki Casio pozwalają ustawić alarm, są wyposażone w stoper i timer, wskazują datę i mają podświetlenie. Czy w dzisiejszych czasach te funkcje są rzeczywiście przydatne? Każdy, komu rozładował się kiedyś smartfon – chociażby w podróży – dobrze wie, że tak. Japoński zegarek Casio retro to nie tylko efektowny dodatek, ale pełnoprawne urządzenie, które ułatwia nam życie.

Autentyczny zegarek Casio z kalkulatorem

Japońska marka Casio początkowo dała się poznać jako producent przystępnych cenowo kalkulatorów, jak również zegarków. Nic dziwnego, że w końcu ktoś postanowił połączyć te dwa urządzenia w jedno. W latach 80. to był prawdziwy szał. Kalkulator, który można nosić na nadgarstku, stał się marzeniem dorastających chłopaków i dziewczyn.

Ale po ten innowacyjny zegarek chętnie sięgali także dorośli – na przykład ludzie zatrudnieni w powstającej branży komputerowej. Konstrukcja Casio stała się też atrybutem handlowców i w tej roli sprawdza się do dziś. Oczywiście w sklepie czy na giełdzie możnaby sięgnąć po smartfon, ale ten, jak wiadomo, lubi się rozładować.

Zegarki Casio z kalkulatorem stały się ikoną lat 80. Jeden z nich widzimy na ręku Marty’ego McFly’a, głównego bohatera trylogii Powrót do przyszłości. Ale również we wspomnianym serialu Stranger Things zobaczymy kultowe gadżety Casio. Dziś, tak jak wtedy, styl sportowy dominuje. Zegarek z syntetycznych tworzyw jest zatem idealnym uzupełnieniem codziennego ubioru.

Ceny zegarków Casio

Japońska marka znana jest z tego, że dobrej klasy produkty sprzedaje za rozsądne kwoty. Dbałość o jakość i racjonalna polityka cenowa zdobyły zaufanie klientów na całym świecie. Modele Casio z kalkulatorem możemy nabyć już za około 250 złotych np. na: https://zegarkicentrum.pl/zegarki-casio/. Jak za markowe zegarki to niewiele. Zwłaszcza że mówimy nie o stylizacji na ejtisy, ale o autentyku.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl